Korzyści płynące z picia kolagenu

Po dwudziestym roku życia każdy powinien zainteresować się tematem kolagenu ze względu na to, że organizm zaczyna produkować go w coraz mniejszej ilości. Wpływa to negatywnie na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wygląd skóry, kondycję zębów i włosów.

Skutków ubocznych niedoboru białka kolagenowego jest multum, dlatego trzeba zadbać o to, aby dostarczyć go z zewnątrz. Świetnie sprawdzają się suplementy diety, szczególnie kolagen do picia. W sprzedaży jest wiele preparatów, ale niestety nie wszystkie są dobrze przyswajalne przez organizm, a kiepska wchłanialność przekłada się na niską skuteczność działania.

Dlaczego warto suplementować się kolagenem do picia?

Białka pełnią funkcję budulcową, rozróżnia się wiele ich rodzajów w organizmie. Jednym z kluczowych białek jest kolagen, którego nie brakuje w przypadku młodego i zdrowego człowieka. Jest produkowany w wystarczających ilościach do pokrycia dobowego zapotrzebowania. Niestety zmienia się to wraz wiekiem, czas działa na niekorzyść organizmu. Maleje zdolność do syntezy włókien kolagenowych, a po sześćdziesiątce jego wytwarzanie całkowicie ustaje. Nic więc dziwnego, że w podeszłym wieku ludzie borykają się z tak wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, tracą młodzieńczy wygląd i sprawność.

Obniżenie produkcji kolagenu jest widoczne już u osób przed trzydziestym rokiem życia. Jeśli nie będą one dostarczać go z zewnątrz, to niestety wkrótce pojawią się coraz większe deficyty tego kluczowego białka. Na szereg negatywnych skutków ubocznych nie będzie trzeba długo czekać. Należy pamiętać o tym, że włókna kolagenowe wchodzą w skład niemalże całego ciała: narządów, tkanek, ścięgien, chrząstek, skóry, oczu, zębów, włosów, naczyń krwionośnych i nawet komórek. Trzeba wobec tego przeciwdziałać niedoborom kolagenu.

Co daje zwiększone stężenie kolagenu w organizmie?

Regularna suplementacja kolagenem stoi na straży młodzieńczego wyglądu, prawidłowo funkcjonującego organizmu. Włókna kolagenowe są jak klej, łączą one ze sobą komórki. Wpływają nawet na pracę układu odpornościowego, zwiększając ochronę przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Odpowiednia ilość kolagenu w ustroju sprzyja odnowie skóry, zwiększa jej poziom nawilżenia i elastyczność. Staje się ona bardziej napięta, jędrniejsza, ma wyrównany koloryt. Spłycają się zmarszczki, można też liczyć na zredukowanie cellulitu i rozstępów.

Kolagen przeciwdziała bliznowaceniu ran, przyspiesza ich regenerację, zmniejsza widoczność powstałych blizn. Wzmacnia też zęby, poprawia kondycję włosów i wzrok. Zwiększa się także wchłanialność składników pokarmowych. Jeśli w stawach nie brakuje kolagenu, to proces ich degradacji jest mocno spowolniony. Znikają dolegliwości bólowe i obrzęki. Jeśli ktoś boryka się z łamliwymi i nadmiernie wypadającymi włosami, matowymi i osłabionymi, to warto zwiększyć podaż kolagenu, aby zniwelować tego typu problemy. Przeciwdziała on kruchości kości, wzmacniając je. Największą skuteczność wykazuje kolagen rybi do picia, czyli w płynie lub w postaci proszku do rozpuszczenia.

ARTYUŁ SPONSOROWANY