Dlaczego warto wybrać się na zabieg mezoterapii igłowej?

mezoterapia igłowa

Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych oraz medycyny estetycznej. Zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych dają długotrwałe efekty, które ciężko byłoby uzyskać w zaciszu domowym.

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest coraz bardziej popularna mezoterapia igłowa. W jaki sposób jest przeprowadzana, jakie efekty można dzięki niej uzyskać i kto może skorzystać z zabiegu?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zacznijmy od tego, czym jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu w głąb skóry, za pomocą igły, wybranej substancji lub koktajlu składników aktywnych. Dzięki temu, składniki aktywne zostają wprowadzone dokładnie w miejsce, gdzie najlepiej mogą zadziałać. Podczas zabiegu, zostaje ominięta bariera naskórkowa, która przy innej aplikacji mogłaby zahamować większość składników.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Po analizie rodzaju cery oraz określenia problemu z jakim zmaga się nasza cera lub jej zapotrzebowania, dobierana jest odpowiednia dla nas ampułka. Może mieć ona działanie regeneracyjne, odmładzające, nawilżające czy też ujędrniające. Zabieg mezoterapii igłowej świetnie sprawdza się w przypadku cery zmęczonej, której brakuje blasku, a także z przebarwieniami. Co więcej, zabiegi mezoterapii igłowej pobudzają naturalne mechanizmy rewitalizacji skóry, niwelując zmarszczki oraz poprawiając owal twarzy. 

Efekt, jaki uzyskamy po zabiegu, jest w dużej mierze uzależniony od tego, jaki preparat wprowadzimy do skóry. Mogą to być witaminy i minerały, kwas hialuronowy, enzymy, substancje odżywcze czy też peptydy. 

Mezoterapia igłowa – kto może skorzystać z zabiegu?

Z zabiegu mogą korzystać nawet osoby, które jeszcze nie ukończyły 25 roku życia. Wtedy mezoterapia igłowa będzie stosowana jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Dla kobiet po 30 roku życia, to dobry sposób na nawilżenie cery i zapobieganiu starzeniu się skóry. Osoby z cerą dojrzałą, mogą z powodzeniem stosować mezoterapię igłową jako zabieg przeciwzmarszczkowy i ujędrniający.

Co więcej, z mezoterapii igłowej może skorzystać każda osoba, która zaobserwowała u siebie przebarwienia i cienie pod oczami, zmaga się z poszarzałą i pozbawioną blasku skórą a także czuje, że jej cera stała się sucha i odwodniona. Warto też wiedzieć, że mezoterapię igłową stosuje się także na skórę głowy, by ograniczyć utratę włosów. 

Podsumowanie – jakie efekty uzyskamy po zabiegu?

Mezoterapia igłowa przynosi zauważalne i długotrwałe efekty. To wszystko dzięki aplikacji za pomocą igły – składniki aktywne działają w głębokich warstwach skóry. A to może powodować, że:

  • nasza cera stanie się bardziej promienna i pełna blasku, 
  • zmarszczki oraz linie mimiczne zostaną spłycone i zminimalizowane,
  • skóra staje się jędrna i elastyczna, a także bardziej nawilżona, odżywiona i zregenerowana, 
  • spowolnione zostaną procesy starzenia się skóry,
  • wypadanie włosów zostanie zahamowane. 

UWAGA: Z mezoterapii igłowej nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworowymi, osoby, które przechodzą choroby wirusowe i bakteryjne, przyjmujące leki przeciwzakrzepowe i sterydy, osoby mające stany zapalne w okolicy obszaru zabiegowego, a także chorujący na cukrzyce, mające alergię na składniki aktywne koktajlu oraz tendencję do tworzenia się blizn przerostowych.

artykuł sponsorowany