Jak mieć piękne i modne paznokcie latem?

paznokcie

Oczywiście o dłonie i paznokcie trzeba dbać cały rok, bo są naszą najlepszą wizytówką, ale szczególnie latem będą przyciągać uwagę nie tylko kolorowym i atrakcyjnym manicure, ale także zadbaną oraz opaloną skórą. Co istotne, by uzyskać taki efekt nie trzeba wcale sięgać po specjalistyczne środki czy też kosztowne zabiegi. Wystarczy pielęgnacja dopasowana do potrzeb oraz przestrzeganie kilku ważnych zasad.

Modne paznokcie hybrydowe

Przede wszystkim pielęgnacja dłoni bazować będzie na ochronie skóry przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Podstawą więc będzie dobry krem z filtrem UV, który powinnyśmy stosować nie tylko na plaży. Skóra dłoni jest niezwykle delikatna oraz cienka i dlatego tak łatwo ulega podrażnieniom czy odparzeniom. Właściwa ochrona dopasowana do potrzeb to konieczność nie tylko w czasie opalania, ale nawet spaceru w mieście. Koniecznie trzeba również pamiętać o nawilżaniu dłoni. Będą one wymagały pielęgnacji szczególnie po ekspozycji na słońce i kąpieli w słonej wodzie, która bardzo wysusza skórę. Świetnie sprawdzają się kremy i olejki. Raz na tydzień warto zrobić peeling, który można przygotować samodzielnie lub też skorzystać z licznych propozycji dostępnych w drogeriach. Taki masaż dłoni fantastycznie poprawia ich kondycję. Nawilżenia będą wymagać też skórki przy paznokciach. To sprawi, że będą świetnie wyglądać i nie będą się zadzierać. W tym celu warto sięgnąć po specjalistyczne olejki.

Postaw na kolorowy french

Latem rewelacyjnie sprawdzają się modne paznokcie hybrydowe. Zachwycają kolorami, ozdobami, szalonymi zestawieniami, a dzięki temu świetnie pasują na urlop i pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości. Poza tym te modne paznokcie przez dłuższy czas świetnie wyglądają i nie wymagają poprawek, więc przez cały urlop można rewelacyjnie wyglądać, a także nie tracić czasu na malowanie, uzupełnianie, pielęgnowanie. A to sprawia, że czas mija zdecydowanie przyjemniej. Hybrydy będą utrzymywać się przez kilka tygodni, a przy tym wzmacniają płytkę i minimalizują ryzyko złamania paznokcia.

Modne paznokcie wymagają również odżywienia i czasem właśnie lato jest najlepszym czasem na to, by dać im odpocząć od lakierów. Preparaty z witaminami E, C, F, krzemem oraz wapniem będą fantastycznie wzmacniać strukturę i sprawią, że płytka będzie mocna i wytrzymała. Zawsze oczywiście trzeba dopasować kosmetyk do konkretnych potrzeb. Często panie sięgają po odżywki do paznokcie łamliwych, choć dużą popularnością cieszą się także preparaty utwardzające z pyłem diamentowym.

MATERIAŁ SPONSOROWANY