5 faktów o dezodorantach w kremie

dezodorant w kremieDezodorant to jeden z tych produktów, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Jednak popularne antyperspiranty zawierają szkodliwe dodatki, nie są więc najlepsze dla zdrowia. Dlatego coraz więcej osób sięga po naturalne dezodoranty, które likwidują przykry zapach potu, a przy tym powstają z przyjaznych dla skóry składników. Co warto wiedzieć o dezodorantach w kremie?

W czasach, gdy coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na skład żywności, ale też kosmetyków, na półkach możemy znaleźć coraz więcej produktów, które mają naturalny skład. Są wśród nich również dezodoranty. Tradycyjne antyperspiranty, bez których trudno nam funkcjonować, zawierają wiele szkodliwych substancji, takich jak kontrowersyjne aluminium. Tego typu produkty nie służą naszemu zdrowiu, dlatego warto zwrócić uwagę na naturalne dezodoranty, które działają bakteriobójczo i likwidują nieprzyjemny zapach potu, a w ich składzie znajdziemy wyłącznie naturalne składniki.

Dezodoranty w kremie zawierają tylko naturalne składniki

Naturalne dezodoranty w kremie powstają z delikatnych składników, które są przyjazne dla skóry. W składzie znajdziemy oleje roślinne, masła i olejki eteryczne, które są wytwarzane z naturalnych ziół, żywic i owoców cytrusowych. Odróżnia je to od tradycyjnych dezodorantów, które zawierają wiele szkodliwych dla zdrowia dodatków, takich jak aluminium. Dezodoranty w kremie są więc idealną opcją dla osób, którym zależy na naturalnej pielęgnacji. Ich atutem jest też unikalna kompozycja zapachów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt można też dopasować do potrzeb swojej skóry, ponieważ naturalne dezodoranty mają różne właściwości, np. nawilżające czy przeciwzapalne.

Dezodoranty naturalne nie blokują procesu pocenia się

Pocenie jest naturalnym procesem, którego nie powinno się hamować. Zwykłe antyperspiranty likwidują pocenie, blokując gruczoły potowe, jednak w przypadku naturalnych dezodorantów wygląda to inaczej. Naturalny dezodorant nie blokuje naturalnego procesu pocenia się, likwiduje natomiast nieprzyjemny zapach i wchłania nadmiar potu. Zabija też bakterie, odświeża i łagodzi podrażnienia.

Naturalne dezodoranty w kremie likwidują zapach potu

Za przykry zapach potu odpowiadają bakterie, które namnażają się w pocie. Zawarta w naturalnych dezodorantach soda ogranicza namnażanie bakterii. Również olejki eteryczne mają działanie bakteriostatyczne. Wystarczy kilka dni stosowania dezodorantu, aby skóra oczyściła się i przystosowała do naturalnej pielęgnacji.

Naturalny dezodorant w kremie jest prosty w aplikacji

Wybierając tradycyjny antyperspirant, możemy zdecydować się na produkty w sprayu, w sztyfcie lub w kulce. Są one łatwe w aplikacji, zastanawiamy się więc, czy również dezodorant w kremie jest prosty w użyciu? Jego aplikacja również jest bardzo prosta. Wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na palec i posmarować skórę pod pachami. Jeśli to konieczne, aplikację można powtórzyć w ciągu dnia. Dezodorant w kremie jest wydajny i wystarcza na długo.

Dezodorant naturalny jest przyjazny dla środowiska

Tradycyjne antyperspiranty są szkodliwe nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla środowiska naturalnego. Popularne dezodoranty w sprayu zawierają freon, który jest szkodliwy dla atmosfery. Z kolei dezodoranty naturalne powstają tylko z takich składników, które są przyjazne dla środowiska. Dotyczy to również opakowania. Zwykle jest ono szklane, dzięki czemu po zużyciu dezodorantu, można je ponownie wykorzystać. Jest to więc najlepszy wybór nie tylko dla zdrowia, ale i dla planety.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY