Odżywki do rzęs – sposób na naturalnie piękne spojrzenie! 

odżywki do rzęs

Przedłużanie, tuszowanie, podkręcanie zalotką, demakijaż – to cała grupa rzeczy, które osłabiają nasze rzęsy. Warto ich unikać. Ale równie dobrze byłoby zadbać o swoje rzęsy w odpowiedzialny sposób np. stosując naturalne odżywki do rzęs.

Dbamy o włosy, pielęgnujemy cerę, nawilżamy całe ciało. W całym tym ferworze codziennej pielęgnacji zapominamy o… rzęsach! Te niepozorne włoski wykonują dla nas bardzo ważne zadanie: ochraniają oczy przed zanieczyszczeniami, słońcem, potem. Choć do kobiecej wyobraźni przemówi pewnie to, że dzięki rzęsom wyglądają pięknie. Długie i gęste rzęsy zabierają twarzy kilka lat, podkreślają spojrzenie i odciągają uwagę od mankamentów, które niewątpliwie mamy. 

Jak dbać o rzęsy?

Przede wszystkim nie niszczyć. Rzęsy to bardzo delikatne włoski, podatne na uszkodzenia, często wypadają w nadmiarze. Najprostsza rzecz, którą możemy dla nich zrobić, to delikatna pielęgnacja. Wyrzućmy sztuczne rzęsy i syntetyczne kleje – obciążają rzęsy i bardzo często powodują podrażnienia. Zrezygnujmy na jakiś czas z przedłużania, aby pozwolić im się zregenerować. Pozbądźmy się zalotki/lokówki do rzęs, a w miejsce drażniące płynu do demakijażu z alkoholami w składzie wybierzmy płyn micelarny lub naturalny olejek. 

Rzęsy lubią olejki, o czym doskonale wiedziały już nasze prababki. To one rozsławiły olej rycynowy jako remedium na wszelkie problemy z rzęsami. Można powiedzieć, że jest on pierwszą odżywką do rzęs, jaką stosowały kobiety. 

Nie mniej jednak olejowanie rzęs nie jest 100% skuteczne. Chyba że zależy nam wyłącznie na odżywieniu i nabłyszczeniu rzęs. A przy okazji nie jest dla nas problemem żmudne aplikowanie gęstego oleju na rzęsy. Wizja regularnego olejowania rzęs wydaje się mało interesująca, dlatego warto sięgnąć po nowocześniejsze rozwiązania. Osiągnięcia kosmetologii 

Naturalnie, że odżywka do rzęs!

Odżywki do rzęs mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ta druga grupa wymienia wady takie jak długie oczekiwanie na efekty, ich nietrwałość albo podrażnienia przy stosowaniu. To wszystko wynik wybrania nieodpowiednio kosmetyku. Niska jakość, nasycenie nieciekawych składników, brak naturalnych ekstraktów – to przepis na nieudaną randkę z odżywką. Najlepsze odżywki do rzęs to te: 

  • nakładane u nasady rzęs za pomocą cienkiego pędzelka (działanie u źródła),
  • z bardzo prostym składem wzbogaconym o ekstrakty ziołowe,
  • polecane przez kobiety (opinie są dobrym wyznacznikiem jakości),
  • o lekkiej formule, która świetnie się wchłania i nie obciąża rzęs.