Oczyszczenie i odświeżenie

Glinka zielona
Pojemność: 42 g.
Cena: 13,00 zł
Opis produktu od Fitomed:
     „Glinka zielona ~42 g. pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Zawiera około 20 soli mineralnych ( krzem, magnez, wapń, fosfor, sód, potas itd ) oraz szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych (selen, molibden, cynk i kobalt). Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące i gojące. Ze względu na wybitne właściwości absorbcyjne stosowana jest w maseczkach oczyszczających do cery tłustej, zanieczyszczonej i trądzikowej.”
     Taką glinkę, jaka widnieje na zdjęciach zobaczyłam po otwarciu słoiczka. Nie jest ona gotowa do nałożenia, przed zastosowaniem należy ją odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Można sporządzić maseczkę, która odżywi naszą skórę, pomoże w gojeniu ran i oczyści cerę z niedoskonałości. Wystarczy trochę „proszku” z pudełeczka pomieszać z niewielką ilością wody, w taki sposób, żeby konsystencja nie była zbyt rzadka. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i po ok. 15 minutach spłukujemy.
     Innym sposobem na wykorzystanie zawartości pojemniczka jest tonik zrobiony domowym sposobem. Można rozpuścić glinkę w większej ilości wody, pozostawić na parę minut, po czym odsączyć wodę do osobnego pojemniczka. W taki sposób otrzymujemy tonik/ płyn do przemywania twarzy, który oczyści i odświeży naszą skórę. Produkt można wykorzystać również do sporządzenia innych kosmetyków. Glinka może posłużyć również jako dodatek do gotowych produktów. Ma szeroki wachlarz zastosowań, można ją łączyć z innymi składnikami.

     Glinka po rozpuszczeniu nabiera ciemnozielonego koloru, zapach nie jest zbyt intensywny. Po zastosowaniu produktu skóra jest gładka w dotyku, matowa, promienna i oczyszczona.
http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1