Moc Cytrusów! Natychmiastowe orzeźwienie!

     Ekoa nature&spa ma na ten moment cztery linie kosmetyków:
– „Żurawinowa Odbudowa”,
– „Czekoadowa Pokusa”,
– „Cytrusowe Orzeźwienie”,
– „Imbirowy Czar”.

     Produkty zamknięte są w praktycznych opakowaniach, nadają się do każdego rodzaju skóry. Polecane dla osób w różnych kategoriach wiekowych.

Orzeźwiający zapach cytrusów..
Cena: 24,99 zł
Pojemność: 120 g.
     Tak właśnie wygląda masło do ciała, które powstało na bazie naturalnych olejków roślinych ze słodkich migdałów i jojoba, masła Shea i wosku pszczelego.. ale zacznijmy od początku.
     Tak prezentuje się „Cytrusowe Orzeźwienie”. Eleganckie opakowanie zdecydowanie rzyciąga uwagę. Etykietka opracowana jest w taki sposób, żeby „wołała do nas” z półki. 😉 Biorąc do ręki produkt, moją uwagę zwróciło logo „ekoa” kojarzące się z naturalnymi składnikami i bezpiecznymi dla skóry składnikami.

     Gdy tylko otworzyłam produkt, poczułam intensywny, świeży, cytrynowy zapach. Zaskoczyla mnie delikatna konsystencja produktu. Czułam, że nakładam na swoją skórę delikatną, pachnącą piankę, która w zetchnięciu ze skórą topi się i zamienia w natłuszczający olejek. Produkt nadaje się do skóry przesuszonej i odwodnionej, zatrzymuje w skórze wodę, zapobiega jej odparowywaniu. Chroni przed zewnętrzymi czynnikami, ma właściwości wygładzające i zmiękczające. Skóra jest dobrze natłuszczona i długo utrzymuje się na niej cytrusowy zapach.

     Zastanawiam się nad wypróbowaniem pozostałych zapachów z tej serii.. Oprócz balsamów do ciała ekoa ma do zaoferowania peelengi, balsamy do ciała oraz sole do kąpieli. Mam nadzieje, że firma będzie się rozwijać i już niebawem zaskoczy nas nowymi produktami w swojej ofercie. 

     Na powyższym zdjęciu prezentuję masło do ciała po zetchnięciu ze skórą. Linia „Cytrynowe Orzeźwienie” składa się z masła do ciała (120g.), peelingu (200g.) oraz balsamu do ciała (200 ml). 

     A tutaj wspaniale pachnąca, lekka i kremowa żurawina. Z chęcią zaopatrzyłabym się w większą pojemność balsamu do ciała o tej nucie zapachowej.
Jaka jest różnica pomiędzy masłem do ciała a balsamem do ciała firmy ekoa? Balsam ma lekką, nawilżającą konsystencję a  masło jest gęstsze i dobrze natłuszcza naszą skórę. Obydwa produkty nadają się do skóry odwodnionej i przesuszonej, wymagającej szczególnej pielęgnacji. 
Już niebawem ekoa na swoim Funpage będzie organizować konkurs. Bądźcie czujne.