Koniec z szarą, zmęczoną skórą i cieniami pod oczami!

WODA LAWENDOWA
FITOMED

Pojemność: 150 ml
Cena: 15,00 zł

Lawenda – fioletowo-niebieski kwiat, który można spotkać w krajach śródziemnomorskich, na słonecznych wzgórzach. Ma przyjemny, delikatny zapach. Lawenda zawiera ok. 3% olejku, garbniki, fitosterole i sole mineralne. Ma zastosowanie nie tylko w kosmetyce, jest również rośliną leczniczą. Lawenda cechuje się świeżością i czystością. 
Zastosowanie zewnętrzne:
-poprawia krążenie krwi,
-powoduje zaróżowienie naskórka,
– dodaje blasku skórze zmęczonej,
– ma właściwości odświeżające,
– poprawia napięcie naskórka,
– wygładza,
– nie powoduje uczuleń, podrażnień,
– działanie uspokajające,
– oczyszcza, regeneruje naskórek,
– łagodzi skórę po opalaniu, depilacji.
     Wody lawendowej nie należy stosować do cery naczynkowej. W przeciwieństwie do aromatycznych wód toaletowych nie zawiera ona syntetycznych substancji zapachowych, nie służy do perfumowania lecz do pielęgnacji. Wody roślinne są delikatniejsze od olejków, nie powodują uczuleń, mają bogaty, zbilansowany skład. Olejek lotny oraz wywar z lawendy to główny składnik wody lawendowej. 

     Należy pamiętać, że ten produkt jest surowcem kosmetycznym i przed zastosowaniem zalecane jest rozcieńczenie wody w stosunku 1:1. W jaki sposób w domowym zaciszu możemy wykorzystać wodę lawendową? 
1. Poranne odświeżenie. 
Wstajemy rano i widzimy, że nasza cera jest blada, zmęczona i potrzebuję natychmiastowej pielęgnacji? Wystarczy rozcieńczyć wodę lawendową według podanych proporcji i spryskać nią twarz. Jaki jest efekt? Nasza cera nabiera zdrowego kolorytu, staje się delikatnie zaróżowiona i promienna.

2. Cienie pod oczami.
Kto z Was staje przed lustrem i próbuje na każdy możliwy sposób zatuszować cienie pod oczami? Korektowy rozświetlające nie będą potrzebne, kiedy okolice oczu będziemy przecierać wodą lawendową, która delikatnie rozświetli skórę.
3. Pielęgnacja ciała.
Woda lawendowa to świetny dodatek do kosmetyków pielęgnacyjnych. Wystarczy jej kilka kropel do balsamu, którego używamy a nasza skóra stanie się bardziej miękka, będzie wyglądać zdrowo i promiennie, pozostanie na niej delikatny, przyjemny zapach lawendy. Oczywiście można rozprowadzić rozcieńczoną wodę lawendową na skórze bezpośrednio, by zapach był mocniejszy a efekt bardziej widoczny. Taki zabieg poprawia krążenie krwi. Wodę lawendową można stosować po depilacji i opalaniu, ponieważ łagodzi podrażnienia.
4. Pielęgnacja twarzy.
Kilka kropel produktu można dodać do kremu do twarzy, żeby nasza cera stała się promienna, delikatnie zaróżowiona i wygładzona. Należy pamiętać, żeby wody lawendowej nie stosowały osoby o cerze naczynkowej.
5. Przygotowywanie maseczek.
Woda lawendowa może być jednym ze składników maseczek do twarzy przygotowywanych domowym sposobem.
6. Zamiast toniku.
Woda lawendowa odświeża i oczyszcza, może zastępować tonik.
http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1