Najpiękniejsze makijaże podczas rozdania nagród Grammy 2016 – wpis gościnny

Zapraszam na wpis gościnny Alicji Polak z bloga Sellektor.

Rozdanie nagród Grammy w świecie muzycznym ma rangę porównywalną do tej, którą szczycą się Oscary. Tradycyjnie wokalistyki postawiły na klasyczny już makijaż smoky eyes, zarówno w wersji klasycznej, jak i w postaci kociego oka. Jakie były najpiękniejsze makijaże podczas rozdania nagród Grammy 2016?

Smoky eyes czy naturalny look?

Smoky eye było również obecne jako pociągniecie grubej kreski eyelinerem na powiece, która została rozjaśniona cieniem do powiek, jak u Gigi Hadid czy Adele. Niektóre celebrytki zdecydowały się na rozświetlenie wewnętrznych kącików oka na złoto.
Z drugiej jednak strony, pojawiły się również drapieżne makijaże, jak u Lady Gagi lub Alessandy Ambrozio. Metaliczny błysk na powiece pierwszej z nich wraz z niezliczonymi koralikami miał nadać całej stylizacji à la David Bowie jeszcze bardziej futurystycznego looku. Z kolei czarne smoky eyes Alessandy Ambrozio uzupełnione zostały turkusowym cieniem i naturalnym kolorem pomadki.
Make-up w stylu hollywoodzkim był najczęściej spotykanym typem makijażu na gali Grammy i dlatego obserwatorów zaskoczyła propozycja Ellie Goulding, która postawiła na naturalność i delikatny makijaż. Podstawą looku jest doskonała cera bez śladu niedoskonałości, w której główną rolę grają mocno wytuszowane rzęsy oraz podkreślone różem kości policzkowe. Uwagę patrzących zwracają również usta podkreślone naturalnym odcieniem szminki.


Nieskazitelna cera à la Ellie Goulding

Źródło: Elle
Podstawą takiego looku jest matowa cera bez niedoskonałości, podkreślona cieniami do powiek nude i pomadką w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia ust.

Pomaluj się w stylu gwiazdy

  1. Na początek dobrze jest nałożyć bazę, która pozwoli na zachowanie makijażu przez długi czas.
  2. Nakładamy podkład i korektor, aby zamaskować niedoskonałości.
  3. Twarz omiatamy pudrem transparentnym.
  4. Na uprzednio nałożoną bazę, nakładamy cień do powiek w odcieniu nude.
  5. Malujemy kreskę czarną kredką do powiek jak najbliżej linii rzęs.
  6. Tuszujemy rzęsy.
  7. Podkreślamy brwi kredką lub cieniem do brwi i utrwalamy żelem.
  8. Pora na policzki – nakładamy róż na kości policzkowe. Tutaj musimy zwrócić uwagę, aby jego odcień był jak najbardziej podobny do koloru naszej skory, kiedy się rumienimy.
  9. Nakładamy pomadkę w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru ust.

To ci się przyda 

Turkusowe smoky eyes

Źródło: Elle
Smoky eyes w swoim najmroczniejszym wydaniu. Ciemnie cienie połączone z turkusem w wewnętrznych kącikach oczu dają wrażenie nowoczesności. Całość dopełniają naturalne usta.

Ciara i jej zmysłowy makijaż

Źródło: Elle
Naturalnie wyglądająca, podkreślona rozświetlaczem cera to podstawa tego looku. Tworzy bazę dla długich rzęs i muśniętych błyszczykiem ust.
Po więcej inspiracji modowych i makijażowych zapraszamy na blog Sellektora.