Ogród może być pasją dla osób w każdym wieku – wpis gościnny

ogród

Uprawa roślin kojarzyła się do tej pory głównie z pasją osób starszych. Od paru lat to się zmienia.

Wiele młodych osób chce współgrać z naturą, chce odczuwać radość z wyrośniętej roślinki, zajadać warzywa bez chemii. Uprawa roślin nie wymaga hektarów, nie musimy być rolnikami, aby zasiać parę rzodkiewek czy marchewek. Wystarczy balkon, działka rekreacyjna czy tez niewielki ogród. Spróbuj, a na pewno Cię wciągnie! Ogród pochłania większość czasu, ale sporo daje w zamian. Daje nam wartości, o których często zapominamy w biegu.

ogród

Poprawia humor, odpręża i pozwala na przemyślenia

Ogród to miejsce, dzięki któremu zapomina się troski i zmartwienia dnia codziennego. Mamy też możliwość odseparowania się i przemyślenia spraw „na chłodno”. To miejsce, gdzie można wyłączyć telefon i przebywać z naturą sam na sam.

Uczy obdarowywania

Podzielenie się wyhodowaną botwinką daje nam poczucie satysfakcji i spełnienia. Czujemy się potrzebni i zauważamy, że inny szanują naszą pasję.

ogród

Daje bezpieczeństwo

Obcowanie z naturą uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko ludziom. Jest to oaza dla zwierząt  i owadów, które pomagają zapylić owoce, warzywa czy kwiaty.

Pobudza kreatywność

Planowanie rabat czy warzywnika, wysadzanie donic pobudza naszą kreatywność i estetykę. Pomysłowe budowle ogrodnicze czy dodatki wymagają też inwencji twórczej.

ogród

 Jest miejscem spotkań

Grille czy rodzinne spotkania przybliżają nas do innych. Na działce możemy porozmawiać z sąsiadem, na ogrodniczym balkonie wypić kawę z przyjaciółką, a w ogrodzie urządzić wesele. Natura pasuje do każdego rodzaju spotkań. Tylko od Was zależy jakie miejsce wybierzecie.

„Chcesz być szczęśliwy jeden dzień – upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień – ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie – zostań ogrodnikiem”.  <przysłowie chińskie>

 

Ogród Przydomowy

Autorce bloga Ogród Przydomowy bardzo dziękuję za wpis gościnny, który motywuje do działania i pozwala spojrzeć na uprawę roślin i warzyw z całkiem innej perspektywy! Zachęciłaś mnie do założenia własnego niewielkiego ogródka – mam nadzieję, że uprawa warzyw sprawi mi tyle radości, co Tobie. Dziewczyny a Wy co sądzicie na temat ogrodów? Warto uprawiać własne warzywa? Macie swoje rabatki? W jaki sposób o nie dbacie i ile czasu temu poświęcacie?