Jak wydobyć piękno kolorem? Analiza kolorystyczna! KONKURS

analiza kolorystyczna

Zdarza Ci się, że otwierasz szafę i mimo tego, że jest w niej mnóstwo ubrań, to właściwie nie masz co na siebie włożyć? Wydaje Ci się, że nic nie pasuje i najchętniej wymieniłabyś całą garderobę? A może siadasz przed lustrem, patrzysz na paletę cieni i nie masz pojęcia jak połączyć kolory i jak się wymalować, żeby wyglądać dobrze? Jeśli tak, przeprowadzenie analizy kolorystycznej będzie dla Ciebie idalnym rozwiązaniem!

 

Na czym polega analiza kolorystyczna?

Na począku określamy nasz atrubut główny:

 • Czy masz typ chłodny czy ciepły,
 • Czy masz typ jasny czy ciemny,
 • Czy masz typ kontrastowy czy zgaszony.

Następnie wybieramy konkretny rodzaj spośród 12 typów. Każda z nas wpisuje się tylko w jeden typ kolorystyczny. Kolory jakie nosimy są dobierane do makijażu, farby do włosów i powinny współgrać z naszym typem. Dzięki takiej analizie nauczysz się podkreślać naturalne walory urody.

analiza kolorystyczna

Jak przebiega analiza kolorystyczna?

Wysyłamy do stylistki kilka naszych zdjęć – na ich podstawie zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza naszej urody. Za pomocą  chust w rożnych barwach i odcieniach, stylistka sprawdza, które kolory z nami współgrają, dokładnie analizując właściwości i wygląd naszych tęczówek, włosów oraz skóry. Na koniec zostaje przedstawiona analiza w postaci prezentacji multimedialnej – w niej znajduje się lista barw, które są dla nas polecane.

analiza kolorystyczna

Korzyści z przeprowadzenia analizy kolorystycznej

Po przeprowadzeniu takiej analizy, będziesz świadoma swoich kolorów a co za tym idzie, zniknie problem z nieodpowiednim doborem garderoby. Kombinowanie z kolorami i łączenie ich ze sobą przestanie sprawiać Ci problem. Tym samym ograniczysz ilość ubrań w szafie, będziesz wyglądała i czuła się dobrze. Skończą się poranne dylematy typu: „W co ja się dzisiaj ubiorę?”, „Jak połączyć ten zestaw ubrań, żeby kolory się nie gryzły”.

Zdarzyło Cię kupić fajną bluzkę a po powrocie domu stwierdziłaś, że nie masz do czego jej założyć? Nieudane zakupy powodują frustrację, marnowanie czasu i pieniędzy. Analiza kolorystyczna pozwoli Ci zapobiec nieudanym eksperymentom, jeśli chodzi o dobór makijażu, koloru włosów, biżuterii czy dodatków. Podkreślisz swoje atuty i poczujesz się pewną siebie. Z analizy kolorystycznej dowiesz się co wpływa na to, że jedne kolory do Ciebie pasują a inne nie. Znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego jednej osobie pasuje czysta biel a innej biel ecru. Dodatkowo, na jej podstawie:

 • stylista fryzur może dobrać i wykonać idealną dla Ciebie fryzurę i kolor farby,
 • wizażysta może wykonać dla Ciebie profesjonalny makijaż i nauczyć Cię jego wykonywania, zgodnie z Twoim typem kolorystycznym, oraz podpowie Ci, jakie kosmetyki będą dla Ciebie najlepsze,
 • stylistka pomoże Ci w dobrze odpowiednich ubrań, które będziesz mogła dowolnie ze sobą łączyć.

Możesz spróbować samodzielnie dokonać analizy kolorystycznej, ale pamiętaj, że stylista zrobi to profesjonalnie. Będziesz pewna, że jest dobrze wykonana i kolory są dobrane idealnie dla Ciebie.

Niespodzianka!

Jeśli zainteresowała Cię analiza kolorystyczna i sama chciałabyś skorzystać z takiej usługi, weź udział w konkursie organizowanym na fanpage KLIK. Nagrodą będzie nowoczesna analiza kolorystyczna, według 12 typów urody. Zwyciężczyni nie będzie musiała udawać się do salonu – wystarczy, że prześle specjalistce kilka swoich zdjęć. W odpowiedzi otrzyma lookbook z opisem swojego typu urody. Koszt takiej analizy to 250 zł, także dziewczyny, zgłaszajcie się bo warto!

Zapraszam także na wpis na temat tego, jak dobrać podkład do twarzy.

 

Cienie do powiek

polecane
niedostępny
 • Producent: Eveline 
 • Waga: -
zobacz również
od 20 39
 • Producent: Art Deco 
 • Waga: 1.1 g
zobacz również
od 39 15
 • Producent: Max Factor 
 • Waga: -
zobacz również
od 18 82
 • Producent: ARTDECO 
 • Waga: 0.8 g