Kto korzysta z glukometru i w jakim celu? Diagnosis

wp_20161116_115

 

Kto korzysta z glukometru i w jakim celu?

Z glukometru korzystają przede wszystkim osoby chorujące na cukrzyce, ich opiekunowie czy członkowie rodziny. Używają go też pielęgniarki  w poradniach oraz lekarze podczas wizyt domowych. Służy on do oznaczania stężeń glukozy (glikemii), by monitorować leczenie cukrzycy. Ma on ostrzegać przed niebezpiecznymi spadkami lub dużymi wzrostami poziomu glukozy.

glukometr Diagnosis

Elementy zestawu do pomiaru poziomu glukozy we krwi Diagnosis

W zestawie do pomiaru poziomu glukozy we krwi Diagnosis, znajduje się Glukometr Diagnostic GOLD, pasek kontrolny, lancety jednorazowe (10 sztuk), instrukcja użycia zestawu, skrócona instrukcja wykonania testu, dzienniczek, bateria CR 2032 3V oraz etui.

glukometr Diagnosis

Przed uruchomieniem i użyciem glukometru, można a nawet trzeba zapoznać się z instrukcją użycia, żeby właściwie go uruchomić i uzyskać prawidłowe pomiary. Instrukcja jest bardzo dokładna i czytelna, wszystkie informacje i kolejne kroki działania są szczegółowo opisane i zobrazowane za pomocą ilustracji. Dzięki temu korzystanie z glukometru staje się łatwiejsze i możemy samodzielnie dokonywać pomiaru poziomu glukozy we krwi.

glukometr Diagnosis

Na powyższym zdjęciu przedstawiłam fragment przykładowej strony z instrukcji. Można tutaj zaobserwować, że wskazówki przedstawione są bardzo szczegółowo. Dzięki spisowi treści możemy łatwo znaleźć interesujące nas informacje.

glukometr Diagnosis

Osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z glukometrem, może być odrobinę zaskoczona tym, że potrzeba aż tylu elementów do poprawnego działania urządzenia, jednak nie tak diabeł straszny, jak go malują. Z pomocą instrukcji można szybko opanować działanie urządzenia a w razie trudności warto udać się do pobliskiej apteki lub lekarza i poprosić o pomoc w ustawieniu glukometru. Zobaczcie, poszczególne elementy zestawu:

glukometr Diagnosis

lancety jednorazowe

glukometr Diagnosis

nakłuwacz

glukometr Diagnosis

paski testowe

glukometr Diagnosis

glukometr Diagnostic Gold

glukometr Diagnosis

futerał

glukometr Diagnosis

Czy kiedykolwiek miałyście styczność z glukometrem? A może macie jakiś sprawdzony, który możecie polecić? Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

                                                                                   http://diagnosis.pl