Jak odmienić wnętrze domu? 4 wskazówki

jak odmienić wnętrze domu_obraz_wulkan

Czujesz, że przyszedł czas na zmiany w Twoim domu? Nie planujesz remontów, ale chciałabyś wprowadzić do wnętrza odrobinę świeżości? Zastanawiasz się jak to zrobić, żeby nie dodawać sobie zbyt wiele pracy bo zwyczajnie nie masz na to czasu? Dzisiaj zaproponuję Ci 5 rozwiązań, które sprawią, że odmienisz swoje wnętrze przy niewielkim nakładzie pracy. 

Remonty to niekończąca się historia. Kończymy jeden, zaczynamy drugi. Wszystko generuje duże koszty, wkładamy w to mnóstwo sił i czasu. A gdyby tak odmienić wnętrze, poprzez dodanie kilku wyrazistych elementów, przesunięcie kilku mebli, dodanie kolorów? A może odwrotnie, zminimalizowania tego, co mamy w naszym domu, żeby cieszyć się przestronnością i elegancką prostotą? Oto kilka wskazówek, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację.

Zmiana perspektywy

Jesteś już znudzona wystrojem w sypialni czy w salonie? Być może wystarczająca będzie dla Ciebie zmiana perspektywy. Co to oznacza? Zastanów się, gdzie najczęściej przebywasz, gdzie siedzisz, gdzie śpisz, gdzie czytasz książki. Być może wystarczy zmienić miejsce położenia łózka czy stolika z krzesłami w taki sposób, żebyś np. leżąc w łóżku miała zamiast widoku na ścianę, widok na ogród za oknem. Zamiast czytać książki w kuchni przy stole, może warto zrobić przytulny kącik, gdzie będziesz mogła wygodnie rozłożyć się w fotelu, który na codzień nie jest używany. Jeśli Twoje łóżko jest przy ścianie, warto odsunąć je trochę od ściany i zrobić odrobinę przestrzeni np. na stolik, na którym położysz lampkę nocną. Zmiana perspektywy sprawi, że dzięki  poczujesz się w Twoim domu całkiem inaczej.

Jak odmienić wnętrze domu? Czasem wystarczy poprzesuwać kilka mebli i zmiana ich ustawienia, żeby zyskać nową perspektywę. Jeśli coś zmienimy, przestawimy, nawet gdy od czasu do czasu poprzekładamy rzeczy na półkach, nuda nie będzie nam grozić. Ciągle będziemy czuć powiew świeżości. Drobne zmiany mogą mieć ogromne znaczenie.

jak odmienić wnętrze domu_magnes na kaloryfer

Przydatne rzeczy, które możesz wykorzystać

Oprócz zmian w zakresie mebli i przedmiotów, które już są w naszym domu, fajnie jest także czasem dodać coś zupełnie nowego. Zapytasz teraz pewnie skąd wziąć te dodatkowe akcesoria, dzięki którym zmieni się wystrój wnętrza? Możesz wykorzystać przedmioty, które już masz, ale aktualnie w Twoim domu nie są używane. Możesz też pozyskać rzeczy od innych osób. Jak odmienić wnętrze domu?  Oto trzy propozycje:

  • może w którymś pomieszczeniu masz upchany w kącie stolik, z którego do tej pory nie korzystałaś bo np. nie był potrzebny lub coś Ci się w nim nie podobało? Zastanów się, jak możesz go wykorzystać, gdzie postawić, w jaki sposób odrobinę go odświeżyć – może warto pomalować go na inny kolor lub okleić? Poszukaj zapomnianych przedmiotów, mebli oraz dekoracji i zrób z nich użytek.
  • być może masz w domu elementy z których można wykonać np. fajną półkę na buty – deseczki, skrzynki, palety, odrobina farby, która pozostała z malowania ścian w salonie – to wszystko może się przydać! W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji wpisując w wyszukiwarkę „DIY dla domu”.
  • możesz także skorzystać z grup facebookowych typu „śmieciarka jedzie”, gdzie zamieszczane są ogłoszenia „oddam za darmo”. Zamieszczają je osoby, które nie potrzebują danych przedmiotów i chętnie oddadzą je w ręce innych osób, które dadzą im nowe życie.

Postaw na gotowe elementy dekoracyjne

Dobrze wiemy, że odnawianie mebli czy samodzielne przygotowywanie dekoracji zajmuje dużo czasu. Jeśli jednak uważasz, że to nie dla Ciebie i poszukujesz szybszego rozwiązania, warto postawić na gotowe elementy.

Ogromny wybór dekoracji, które całkowicie odmienią wnętrze Twojego domu znajdziesz na stronie tulup.pl. Wyjątkowy obraz, dywan winylowy z wyrazistym wzorem czy maskownice do grzejnika to elementy, które całkowicie odmienią wnętrze Twojego domu.

jak odmienić wnętrze domu_dywan winylowy

Jak odmienić wnętrze domu? Postaw na minimalizm

Czasem mniej znaczy więcej. Może potrzebujesz zmian, bo posiadasz zbyt wiele przedmiotów i to wszystko Cię przytłacza? Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby przejrzenie wszystkich rzeczy (od czasu do czasu, każdemu z nas się to przydaje!) i zastanowić się czy na pewno to wszystko jest nam potrzebne. Może okazać się, że po prostu mamy wszystkiego za dużo.

Nie musisz wykładać wszystkiego na środek pokoju i wyrzucać co drugiej rzeczy do kontenera na śmieci. Po prostu podziel organizowanie przestrzeni na etapy. Jednego dnia zajmij się jedną szafką, innym razem kolejną. Krok po kroku realizuj swój cel. Takie zmiany wymagają czasu, ale pomogą Ci określić czego tak naprawdę potrzebujesz i zrobić miejsce na nowe. Czasem wystarczy jeden większy obraz czy ciekawy dywan, by wnętrze nabrało charakteru. 

artykuł sponsorowany

Artykuł „Jak odmienić wnętrze domu?” Cię zainteresował? Sprawdź także: 

4 sposoby na wypoczynek z Home Garden!