Czy antyperspirant można zastąpić dezodorantem? A może warto je stosować zamiennie? Poznaj nowy dezodorant BEZ ALUMINIUM!

Dezodorant bez aluminium Biosen

Wiele osób myli działanie dezodorantu z działaniem antyperspirantu, nie zwracając uwagi na to, po który z nich sięga i jakie dany produkt ma zastosowanie. Wydawać by się mogło, że antyperspirant i dezodorant do jedno i to samo, a jednak jest między nimi ogromna różnica!

DEZODORANT ma za zadanie zamaskowanie zapachu potu. Składa się przede wszystkim z alkoholu i substancji zapachowych oraz antybakteryjnych. Warto podkreślić, że pot naturalnie nie posiada zapachu, ale bakterie wywołują jego rozkład i w wyniku tego pojawia się nieprzyjemny zapach. I tutaj pojawia się misja dezodorantów – mają za zadanie zmniejszenie ilości bakterii na skórze, a tym samym zapobieganie rozkładowi potu. Nie mają one jednak wpływu na intensywność pocenia, a ich działanie jest delikatne i krótkotrwałe.

ANTYPERSPIRANT również zawiera związki zapachowe oraz bakteriobójcze, ale oprócz tego ma w składzie również związki chemiczne, które ograniczają pocenie. W jaki sposób? Odpowiadają za to alkaliczne sole glinu. Pod wpływem wilgoci i ciepła aktywują i zwężają pory, tym samym regulując wydzielanie potu. Antyperspirant działa zdecydowanie dłużej niż dezodorant, właściwie do momentu, aż zostanie zmyty ze skóry, także jego działanie może trwać nawet przez cały dzień.

Dezodorant bez aluminium Biosen

Dezodorant BEZ ALUMINIUM Biosen

Według obietnic producenta, specjalnie opracowana formuła z japońskimi minerałami termalnymi ma neutralizować nieprzyjemny zapach i zapobiegać jego powstawaniu. Dezodorant jest odpowiedni również dla skóry wrażliwej i ma zapewniać świeżość przez cały dzień. Największy plus dezodorantu Biosen? To DEZODORANT BEZ ALUMINIUM, pozwala skórze naturalnie oddychać i radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem, nie blokując przy tym porów. Formuła nie zawiera również parabenów i jest jest idealna dla osób, które chcą dbać o siebie w bardziej naturalny sposób.

Skład: Alcohol Denat, Butane, Isobutane, Propane, Isopropyl/Myristate, Parfum, Aqua, Ethylhexylglycerin, Copper PCA*, Zinc PCA*, Manganese PCA*, Propylene Glycol, Octenidine HCL, Benzyl Salicylate, Lianalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Geraniol, Alpha-Isomethyl lonone, Citronellol, Coumarin, Eugenol. *THERMAL SALT COMPLEX

Alternatywa dla antyperspirantu

W tym momencie jeszcze nie odważę się przejść całkowicie z antyperspirantu na dezodorant, ponieważ używając antyperspirantu czuję się bardziej komfortowo. Myślę, że to dlatego, że do tej pory nie robiłam takich eksperymentów i potrzebuję więcej czasu na większą zmianę w tym zakesie. Mimo wszystko postanowiłam wypróbować dezodorant Biosen, który kusi brakiem aluminium i parabenów oraz obietnicą długotrwałego działania. Przyznaję, że jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą zadbać o siebie bardziej naturalnie a przede wszystkim dać skórze odpocząć!

W ostatnim czasie zaczęłam używać antyperspirantu i dezodorantu zamiennie. Rzeczywiście, dezodorant bez aluminium Biosen bardzo dobrze radzi sobie z nautralizowaniem nieprzyjemnego zapachu, przyjemnie pachnie i nie trzeba nosić go w torebce, żeby utrwalać efekt w ciągu dnia. Jest bardzo delikatny dla skóry, nie podrażnia. Jeśli Twoja skóra jest zaczerwieniona po depilacji lub czujesz, że potrzebuje „odpoczynku”, z powodzeniem polecam przejście na kilka dni na delikatny dezodorant. Myślę, że całkiem prawdopodobne jest, że tak jak ja, zaczniesz stosować go zamiennie z antyperspirantem (czemu towarzyszy uczucie ulgi dla podrażnionej skóry i „odpoczynku”), lub nawet całkiem się przestawisz na produkty tego typu!

Koniecznie daj mi znać w komentarzu, czy miałaś już okazję przetestować dezodorant Biosen lub czy planujesz po niego sięgnąć. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!