Jakie są rodzaje masaży tajskich i czym się od siebie różnią? Jak wygląda masaż stemplami ziołowymi? Sprawdź i wybierz masaż odpowiedni dla siebie!

Masaż stemplami ziołowymiKażda z nas potrzebuje chwili relaksu… a co może być lepsze od relaksującego masażu w klimatycznym salonie, w blasku świec i przy użyciu pachnących olejków? Mamy do wyboru masaż tradycyjny, królewski, masaż stemplami ziołowymi…

Jaki wybrać, żeby był idealnie dopasowany do Twoich potrzeb? Na podstawie masaży dostępnych w salonie ThaiSun, przygotowałam dla Ciebie krótkie opisy, żeby ułatwić Ci wybór. Po zrobieniu rozeznania w sieci, mogę śmiało dodać, że największym zainteresowaniem cieszy się masaż tradycyjny oraz masaż stemplami ziołowymi.

Tradycyjny masaż tajski

Zawiera elementy masażu i rozciągania. Dzięki rozciąganiu, mięśnie stają się rozluźniane i zostaje im przywrócona naturalna elastyczność. Rozmasowywanie pomaga pokonać zmęczenie stawów i przywraca możliwość wykonywania ruchów w pełnym zakresie. Tradycyjny masaż to zabieg rutynowy i powtarzalny, sesje mogą być intensywne, lecznicze, energetyzujące lub uspokajające. Masaż tajski może być połączony z zabiegami SPA lub masażem stóp. Podczas jego wykonywania, mogą być używane również stemple ziołowe.

Masaż olejkowy

Wykonywany jest w pozycji leżącej. Masowane jest całe ciało – na początku masażystka wmasowuje olejki, zaczynając od nóg (następnie zawija nogi w ręcznik, by olejki się wchłonęły). Później masowane są ręce, ramiona i klatka piersiowa i następuje zmiana pozycji, kładziemy się na brzuchu, po czym rytuał się powtarza. Na koniec masażystka masuje głowę i twarz, co jest idealnym zwieńczeniem całości. Po takim masażu skóra staje się miękka, odżywiona i pachnąca, a my czujemy się zrelaksowani i uspokojeni. Lepiej nie zmywać olejków zaraz po zabiegu, żeby mogły wchłaniać się w skórę jeszcze przez kilka godzin.

Masaż królewski

Wykonywany jest na całym ciele. Na początku, przy użyciu specjalnych patyczków, masowane są stopy i nogi: najpierw podeszwa, żeby pobudzić receptory nerwowe, później jej grzbiet, palce oraz kostki, a następnie łydka i okolice kolan. Kolejnym etapem jest masaż olejkami aromatycznymi. Podczas wykonywania masażu, najpierw leżymy na brzuchu, a później na plecach, żeby mogła być wymasowana także klatka piersiowa, ramiona, ręce i dłonie. Na koniec następuje masaż lub peeling twarzy albo masaż głowy. Masaż królewski doskonale wpływa nie tylko na samopoczucie i psychikę, ale także na narządy wewnętrzne i kondycję skóry. Znika również napięcie w mięśniach.

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż terapeutyczny, wykonywany w specjalnej, hipoalergicznej bieliźnie. Najpierw całe ciało jest delikatnie rozmasowywane, następnie przykładane są do niego stemple, podgrzane przez parę wodną, dzięki czemu właściwości ziół są w pełni uwolnione. Masażystka wykonuje masaż stemplami ziołowymi, masując coraz głębsze części mięśni. Czynność jest wielokrotnie powtarzana, żeby wyciąg z ziół i tajskich przypraw wchłonął się w nasze ciało. Podczas wykonywania zabiegu, oddychamy głęboko, by jak najlepiej wykorzystać właściwości aromaterapii.

Masaż ciepłymi kamieniami

Wykonywany jest w pozycji leżącej. Na początku w ciało wcierane są olejki aromatyczne, a następnie wzdłuż kręgosłupa, w odpowiednich odstępach układane są kamienie. Po rozgrzaniu naszych punktów energetycznych, następuje masaż wybranych partii ciała.

Masaż świecą

Wykonywany jest na ciepło, za pomocą olejku, otrzymywanego przez podgrzanie świecy. To sprawia, że głęboko wnika w skórę, przynosząc niesamowite rezultaty.

A jakie są Twoje ulubione rodzaje masaży? Czy miałaś już okazję skorzystać z wyżej wymienionych? Jaka jest Twoja opinia? Czekam na komentarz od Ciebie!  Szukasz sposobu na odpoczynek po ciężkim dniu? Poznaj 5 sposobów na relaksującą kąpiel.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
*Podejmuję się pisania artykułów sponsorowanych tylko, jeśli są zgodne z tematyką bloga oraz jeśli uważam, że mogą wnieść ciekawe informacje i okazać się wartościowe dla czytelników. Każdy z nich jest przygotowany w sposób dopracowany i rzetelny, jeśli artykuł nie będzie napisany przeze mnie, zostanie odpowiednio oznaczony pod tekstem.