Ampułki do włosów Marion

     Miałyście okazję stosować już ampułki do włosów? Z jakiej firmy i jak się sprawdziły? Ja dzisiaj napiszę parę słów o 14-dniowej terapii nawilżającej, jaką proponuje nam Marion.

     W opakowaniu znajduje się pięć ampułek ( każda ma pojemność 7 ml). Czego możemy dowiedzieć się z opisu producenta? 14-dniowa terapia nawilżająca to połączenie silnie skoncentrowanych roślinnych ekstraktów, witamin oraz innowacyjnych technologii, które dobrano tak, aby dogłębnie nawilżyć suche i zniszczone włosy, oraz przywrócić im blask. Regularnie stosowana zapewnia dobry stan i optymalną równowagę hydrolipidową w skórze głowy i cebulkach włosów.

Podstawa skuteczności:

Complex – 4 Oxygenating – kompleks o działaniu natleniającym, skomponowany ze standaryzowanego Pronalenu Fibro-Actif (ekstrakt z kiełków sojowych i pszenicznych) oraz ekstraktu z liści winorośli winnej. Dostarcza energię konieczną do wzrostu syntezy proteinowej  kolagenu i elastyny, przyczyniając się do wydłużenia żywotności włosa.

Ceramidy – pełnią rolę płaszcza lipidowego chroniącego włosy przed szkodliwymi czynnikami i utratą wody. Głęboko nawilżają skórę głowy oraz włosy, regenerują, wzmacniają i zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów. Sprawiają, że włosy stają się bardziej elastyczne i miękkie.
Creatine – pielęgnuje skórę głowy i włosy, zwiększa wytrzymałość włosa na rozciąganie, chroni włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi zabiegami chemicznymi, poprawia wytrzymałość i sprężystość zniszczonych włosów.
Naturalna Betaina – utwardza keratynę we włosach, odżywia je, ułatwia rozczesywanie i zapobiega elektryzowaniu się włosów.

     Dla włosów, które: są suche, szorstkie i sztywne na końcach lub na całej długości, są matowe, utraciły naturalny blask.

     Stosować przez minimum 2 tygodnie: w pierwszym tygodniu co dwa dni, w drugim tygodniu co 3 dni. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się miesięczną kurację.

     Moja opinia: Ampułki pozytywnie mnie zaskoczyły. Cena nie jest wygórowana (ok. 7,00 – 8,00 zł), a efekt jest bardzo zadowalający. Włosy dobrze się układają, stają się miękkie i błyszczące, znacznie mniej się elektryzują i pięknie pachną. Po dłuższym stosowaniu są wzmocnione, mniej wypadają. Myślę, że trzeba zastosować przynajmniej dwa opakowania ampułek, żeby włosy stały się widocznie zdrowsze i nie łamały się. Moim zdaniem warto wypróbować. 

     Ampułkę bardzo łatwo zaaplikować, najlepiej na umyte, wilgotne włosy. Nie spłukujemy, chyba, że włosy mają tendencję do przetłuszczania się – wtedy wcieramy je tylko na 5 minut. Ja znalazłam inne rozwiązanie: Wcieram ampułkę na noc, a rano myję włosy. 

Plusy:
– przystępna cena,
– delikatny, przyjemny zapach,
– łatwa aplikacja,
– włosy miękkie i błyszczące,
– włosy mniej wypadają, są wzmocnione,
– ograniczona łamliwość włosów,
– włosy dobrze się układają,
– jeśli włosy są krótkie jedną ampułkę można podzielić na dwa razy.
Minusy:
– tylko 5 ampułek w opakowaniu.

Moja ocena: 5,5/6 

http://www.abc-uroda.com/kosmetyki-lakiery-perfumy-olejki-kremy