Hydrolat Oczarowy

Hydrolat Oczarowy

     A co to takiego? Wiele kosmetyków, których używamy do domowej pielęgnacji cery ma swój początek z przepisów ludowych. Dzięki połączeniu glinek, kwiatów, różnego rodzaju ziół, olejków i aromatycznych wód możemy lepiej zadbać o swoją skórę, odżywić ją, nawilżyć, wygładzić zmarszczki. Hydrolat Oczarowy, to jeden z naturalnych składników. Możemy stosować go w połączeniu z innymi produktami, jako tonik czy płyn do przemywania i odświeżania skóry.
     Oto skład oraz proporcje w jakich powinniśmy rozcieńczyć płyn:

     Hydrolat uzyskany jest z liści lub kory drzewa oczarowego i pary wodnej. Nadaje się szczególnie do cery tłustej z rozszerzonymi porami oraz wrażliwej. Płyn jest bardzo delikatny dla skóry i nie powoduje podrażnień. Służy mi szczególnie jako tonik do codziennego przemywania twarzy. Przygotowuje skórę do nałożenia kolejnego kosmetyku, kremu lub podkładu. Moja cera jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Podczas dłuższego stosowania produktu zauważyłam, że stała się ona bardziej odporna na wiatr i zimno. Hydrolat zapobiega zaczerwienieniu się oraz efektowi „piekących policzków” po przejściu z jednego miejsca do drugiego, (np. z zimnego do ciepłego lub odwrotnie). Dzięki hydrolatowi czuję odświeżenie i nawilżenie skóry twarzy. Cena jest przystępna: 15,00 zł / 150 ml
     Hydrolat ma ziołowy zapach, dość intensywny, przyjemny. Dodaję go również do maseczek robionych domowymi sposobami. Warto mieć taki dodatkowy składnik, który możemy dodać do innych, nawet gotowych, kupionych produktów do pielęgnacji.
http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1