Olej z lecytyną i ceramidami

Olej z lecytyną i ceramidami
Pojemność: 150 ml.
Cena: 19,00 zł
     Olej winogronowy i olej z orzeszków macadamia – to główne składniki, z których powstał powyższy produkt. Olej z lecytyną i ceramidami zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe: kwasy linolowy i linolenowy, filesterole oraz fosfolipidy. W skład wchodzą również ceramidy oraz lecytyna. Polecany jest do skóry suchej, zmęczonej, potrzebującej natychmiastowego nawilżenia i odżywienia. Ma on za zadanie zmiękczyć szorstki naskórek i pozostawić skórę miękką i gładką. Nie stosuje się go bezpośrednio na skórę. Proporcję, w jakich olej dodajemy do innych produktów znajdują się na powyższym zdjęciu, na opakowaniu buteleczki ( serum: 20%, kremy 10%). Produkt może być stosowany w balsamach, kremach do cery dojrzałej, suchej, jako składnik serum.
A oto przepis pochodzący ze strony FITOMED, dla osób, które chciałyby przygotować serum z dodatkiem oleju z lecytyną i ceramidami:
1) Serum do cery suchej i dojrzałej

 

  • 20 ml – olej z ceramidami i lecytyną
  • 80 ml – olej z kiełków pszenicy

 

Przygotowanie: Wszystkie składniki wymieszać łyżeczką.

2) Krem witaminowy z lipidami do cery suchej i dojrzałej

  • 10 ml – olej z ceramidami i lecytyną
  • 10 ml – olej witaminowy
  • 5 ml – masło kakaowe (roztopione)
  • 20 g – kremobaza (tubka)
  • 60 ml – woda różana

 

Przygotowanie: W szklanej miseczce umieścić olej i kremobazę. Wymieszać łyżeczką. Dodać wodę aromatyczną (najlepiej lekko ciepłą) i ponownie wymieszać łyżeczką do uzyskania jednorodnej emulsji. Uprzednio roztopione masło kakaowe (kuchenka mikrofalowa) dodać pod koniec i jeszcze raz wymieszać.
     U mnie olej znalazł zastosowanie głównie w balsamach do ciała. Muszę przyznać, że produkt jest bardzo wydajny i wystarcza na długi okres czasu. Po zastosowaniu balsamu (w tym przypadku firmy Eveline) z dodatkiem olejku – moja skóra była gładka, nawilżona, wyglądała zdecydowanie bardziej zdrowo i promiennie. Produkt jest u mnie ponad miesiąc, ale myślę, że jeszcze długo nie będę musiała zaopatrywać się w kolejną buteleczkę. Dużym plusem jest to, że nie zmienia on zapachu balsamu do ciała, szubko się wchłania. Olej zamknięty jest w wygodnej buteleczce „na zatrzask” co ułatwia dawkowanie produktu.
http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1