Siła pszenicy!

 Olej z kiełków pszenicy
 
Pojemność: 150 ml
Cena: 17,00 zł
Olej z kiełków pszenicy zamknięty jest w buteleczce na zatrzask. Ma żółtawy kolor, delikatny, pszeniczny zapach. Mimo, że jest w formie olejku, szybko się wchłania.
Na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć konsystencję produktu.

 

Kiełki zbożowe zawierają fosfolipidy, lecytynę, fitosterole, karoteny oraz fitohormony. Mają wysoką wartość odżywczą, ponieważ występuje w nich wiele witamin i składników mineralnych. Olej z kiełków pszenicy tłoczony jest na zimno, żeby substancje czynne nie zostały uszkodzone. Produkt ten, ma najwyższą wartość witaminy E, zaraz po oleju rokitnikowym.

 

Zastosowanie:


– jako jeden ze składników maseczek do twarzy,

 

– w emulsjach odżywczych i odmładzających,

 

– do pielęgnacji cery z pierwszymi oznakami starzenia i cery dojrzałej,
– jako olejek do masażów, zapobiegający rozstępom, wygładzający,
– jako olejek do kąpieli,
– jako olejek do włosów,
– jako balsam regenerujący i zmiękczający zrogowaciały naskórek (stopy, łokcie),
– jako olejek zmiękczający skórki wokół paznokci.
     Każdy na pewno znajdzie swój sposób na wykorzystanie właściwości olejku z kiełków pszenicy, to tylko przykładowe zastosowania, które mogą Was zainspirować do dalszych prób i testów. Ja najczęściej używałam produkt jako alternatywę dla balsamu do ciała. Dzięki regularnemu stosowaniu moja skóra stała się miękka, nawilżona i wygładzona. Olejek szybko się wchłania, pozostawia na skórze delikatny, pszeniczny zapach. Czasem nakładam olejek na włosy, mniej więcej od ich połowy. Po kilku minutach myję włosy szamponem. Dzięki takiemu zabiegowi wyglądają one zdrowo i nabierają blasku. Od czasu do czasu niewielką ilość olejku nakładam na końcówki włosów, dzięki czemu nie rozdwajają się.

 

http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1