Pięć zastosowań oleju ze słodkich migdałów

     
Pojemność: 150 ml
Cena: 17,00 zł
     Olej ze słodkich migdałów zawiera głównie kwas oleinowy oraz NNKT. Jest tłoczony na zimno. Może być stosowany do pielęgnacji oraz oczyszczania skóry cienkiej, suchej, przesuszonej i dojrzałej. 

Dla przypomnienia, parę słów na temat składników:

– Kwas oleinowy ma za zadanie zmiękczenie, regenerację, nawilżenie oraz wygładzenie skóry, ochronę przed utratą wody, uzupełnienie płaszczu lipidowego na powierzchni skóry.
– NNKT, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe – dzięki nim nasza skóra staje się napięta, wygładzona, sprężysta oraz dobrze nawilżona, wygląda pięknie i zdrowo. NNKT zapobiega wczesnemu starzeniu się skóry, reguluje ilość łoju przez nią wydzielanego, wzmacnia barierę ochronną naskórka. Jest to składnik, który działa nie tylko na skórę ale i na włosy oraz paznokcie, ma działanie antydetoksykacyjne, stanowi ochronę przed działaniem wolnych rodników.
     Olej ze słodkich migdałów ma szeroki wachlarz zastosowań. Można używać go zamiast balsamu do ciała, wtedy skóra staje się miękka, nawilżona i wygładzona. Produkt można również dodawać do innych kosmetyków pielęgnacyjnych: balsamów, maseł do ciała, kremów do twarzy – by wzmocnić ich działanie. Kiedy zabraknie nam mleczka do demakijażu czy płynu micelarnego, olej ze słodkich migdałów może je zastąpić. Jakie jeszcze ma zastosowania? Włosy i paznokcie. Można używać go do „olejowania” włosów, żeby stały się błyszczące i odżywione, albo do zabezpieczania kruszących się, łamliwych końcówek. Jeśli chodzi o paznokcie, regularne wcieranie olejku znacznie poprawia wygląd skórek wokół paznokci i sprawia, że płytka paznokcia staje się mocniejsza i wygląda zdrowo. Trochę się zawiodłam na zapachu, bo liczyłam na mocny, migdałowy aromat.. a okazało się, że jest prawie niewyczuwalny. Dla osób, które nie lubą słodkich zapachów na pewno będzie to duży plus. 

Podsumowując, oleju ze słodkich migdałów możemy użyć:


– zamiast balsamu do ciała,
– jako składnik innych produktów,
– jako alternatywę do płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu,
– do „olejowania” włosów lub zabezpieczenia ich końcówek,
– do zmiękczania skórek i wzmocnienia płytki paznokcia

     W komentarzach pod postem dotyczącym oleju z avocado pisaliście o swoich sprawdzonych sposobach na jego wykorzystanie. A jak wygląda sytuacja z olejem ze słodkich migdałów? Używałyście tego produktu? Jakie znacie jego zastosowania? Jakie olejki do pielęgnacji ciała i włosów możecie polecić?

http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1