Selen jako pierwiastek śladowy + KONKURS!

Co to znaczy, że Selen jest pierwiastkiem śladowym w naszym organizmie? Odpowiedź jest prosta – jest go naprawdę niewiele, mimo to jest niezbędny do życia i zachowania zdrowia. Niestety często cierpimy na jego niedobór.

 

Kilka faktów na temat Selenu

Niedobór Selenu może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Uzupełnianie jego zawartości w organizmie zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka i ryzyko zawału serca, wpływa na działanie systemu immunologicznego oraz przynosi ulgę przy dolegliwościach reumatycznych. Selen ma także działanie przeciwwirusowe (np. hamuje progresję wirusa HIV). Największe stężenie tego pierwiastka występuje w tarczycy, jest on konieczny do syntezy hormonów. Warto sprawdzić jego stężenie w organizmie, kiedy obserwujemy u siebie objawy takie jak: wrażliwość na zimno, suchość skóry, zmęczenie, zły metabolizm tłuszczów (tycie), pogorszenie sprawności umysłowej oraz pojawienie się nastrojów depresyjnych.

U osób które mają niedobór Selenu, istnieje podwyższone ryzyko patologii w układzie krążenia – w przypadku stanów przedzawałowych, jego zawartość w mięśniu sercowym jest niska. Niedobór Se w organizmie na wpływ na zachorowalność na różne typy raka, przede wszystkim nowotwór prostaty, sutka, płuc, okrężnicy i pęcherza. Mężczyźni potrzebują jego większej w organach służących do reprodukcji (duże stężenie Se znajduje się w nasieniu). W celu uzupełnienia informacji zachęcam do obejrzenia powyższego materiału edukacyjnego.

Pharma Nord

 

Ogłaszam konkurs!

Wraz z firmą Pharma Nord postanowiliśmy zorganizować konkurs! Wśród uczestników wyłonimy troje zwycięzców, do których powędrują następujące zastawy nagród:
– Bio-Selen+Cynk 30 tabletek (kuracja miesięczna)
– kupon zniżkowy na zakup produktów Pharma Nord w e-sklepie www.pharmanord.pl
– książkę “Suplementy diety dla Ciebie” prof. Iwona Wawer

 

Trzy proste kroki!

Jak zgłosić swój udział w konkursie?
– napisz w komentarzu pod tym postem „biorę udział”,
– zostaw adres e-mailowy,
– udostępnij grafikę konkursową KLIK.

Zgłoszenia przyjmuję od 11.05.17 r. do 31.05.17 r. Zgłaszajcie się – szanse są duże! Trzy zestawy nagród trafią w Wasze ręce. Zachęcam do wzięcia udziału – dbajmy o siebie. Trzymam kciuki!