Jak zredukować zużycie plastiku? Stosuj szampony w kostce!

Love Beauty and Planet - szampon w kostce - jak zredukować zużycie plastiku

Jak zredukować zużycie plastiku?

Szampony w kostce cieszą się coraz większym zainteresowaniem i mają już swoje grono fanów! Szczególnie wśród osób, które dbają o środowisko i redukują zużycie plastiku. Tak jak standardowe szampony mają za zadanie mycie i pielęgnację włosów, ale na pewno różnią się wyglądem, sposobem użycia i składnikami. Nadają się do różnych typów włosów, również farbowanych.

Marka Love Beauty and Planet odpowiada na trend wprowadzając na rynek dwa szampony w kostce Blooming Colour z małem muru muru i olejkiem różanym oraz Volume and Bounty z wodą kokosową i kwiatem mimozy. Zostały stworzone dla wegan.

Love Beauty and Planet - szampon w kostce - jak zredukować zużycie plastiku

Właściwie dobrany szampon w kostce z powodzeniem może zastąpić tradycyjny szampon w plastikowej butelce. Niedawno dostałam informację, że w sprzedaży pojawiły się szampony w kostce z Love Beauty&Planet, a że już wcześniej stosowałam produkty tej firmy i świetnie się u mnie spisały, chętnie wypróbuję również te nowości. O pozostałych produktach Love Beauty&Planet możesz poczytać tutaj: Love Beauty and Planet – pachnąca nowość na rynku! Wybierz wersję odpowiednią dla Twoich włosów.

Kostka szamponu zamknięta jest w kartonik z papieru z recyklingu, który nadaje się do ponownego przetworzenia. Dzięki niej zdecydowanie zmniejszamy nasz ślad środowiskowy w porównaniu do konwencjonalnego szamponu. Szampon w kostce to mniejsze zużycie wody. Dodatkowo jest lżejszy niż klasyczny szampon, dzięki czemu do jego transportu potrzeba mniej paliwa.

Sposób użycia szamponu w kostce jest bardzo podobny, jak w przypadku używania mydła do rąk, jednak piana jest delikatniejsza. Żeby uniknąć splątania włosów, najlepiej stworzyć pianę i dopiero nanieść ją na włosy (nie pocierać mydłem o włosy!), po krótkim masażu głowy i włosów, należy dokładnie spłukać pianę. Jeśli włosy są zabrudzone lub przetłuszczone, najlepiej umyć włosy dwa razy.

Z racji tego, że kiedyś już używałam mydła do mycia włosów, wiem, że włosy mogą się plątać, dlatego warto zaopatrzyć się również w odżywkę, olejki lub jedwab do włosów, które ułatwią rozczesywanie i nadadzą włosom zdrowy blask.