Zadbajmy o stopy z BalbCare

https://www.kosmetykiani.pl/2014/11/zadbajmy-o-stopy-z-balbcare.html
BalbCere – Professional Nail Care
     Mój aparat lubi płatać figle i całkowicie zmienił kolor opakowania zestawu do wykonywania pedicure (tak jak widać na pierwszym zdjęciu, kolor folii powinien być fioletowy). 
Na początek opowiem Wam krok po kroku, na czym polega zabieg BalbCare (zabieg pedicure):
1. Zmywamy lakier do paznokci, piłujemy paznokcie i oczyszczamy stopy z pyłu.
2. Wkładamy na stopy skarpetki i upewniamy się, czy paznokcie są pokryte pyłem, który znajduje się wewnątrz skarpet. 
3. Odsuwamy emulsję na stopy, żeby skórki były bardziej widoczne, by lepiej było operować cążkami i radełkiem.
4. Rozcinamy folię przy palcach i odsuwamy ją, następnie wykonujemy pedicure (wycinanie skórek itd.). Skórki łatwo jest usunąć, ponieważ zostały zmiękczone przez emulsję znajdującą się w skarpetach. 
5. Ściągamy skarpety i wykonujemy masaż stóp. Ważne, by zrobić to dopiero po ściągnięciu skarpet.
6. Zwilżamy wacik acetonem i przemywamy płytkę paznokcia, wtedy uaktywni się unikalny polimer (primer) opracowany przez Laboratorium BalbPharm, dzięki któremu lakiery do paznokci i lakiery hybrydowe będą się dłużej utrzymywały.
7. Na koniec malujemy paznokcie, lub nakładamy wybrany lakier hybrydowy. 
     Zabieg wymaga czasu, więc przed jego wykonaniem warto zorganizować sobie dłuższą wolną chwilę. Po założeniu skarpet wyczuwałam intensywny zapach, nie był drażniący. Postanowiłam, że potrzymam skarpety na stopach dłużej, żeby móc realnie ocenić efekt. Rzeczywiście, po wykonaniu zabiegu skórki wokół paznokci były zmiękczone i łatwo usunęłam je dołączonym do zestawu patyczkiem. 
     Emulsja znajdująca się w foliowych skarpetkach zauważalnie nawilżyła moją skórę stóp, czułam, jakby były nasmarowane olejkiem. Efekt długo się utrzymuje i ku mojemu zdziwieniu, lakier do paznokci także trzyma się dłużej, nie odpryskuje tak szybko. Do malowania paznokci zastosowałam zwykły lakier do paznokci. Nie nakładałam lakieru hybrydowego, więc nie wypowiem się jak byłoby w przypadku hybrydów po wykonaniu zabiegu. 

     W celu zasięgnięcia więcej informacji na temat zabiegów BalbCare zapraszam na stronę producenta, gdzie znajduje się również obrazkowa instrukcja wykonywania zabiegów. 
Produkt otrzymałam na spotkaniu blogerek, nie wpłynęło to na moją opinię na temat zabiegu.