Zrób sama płyn micelarny!

https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
Płyn micelarny z zieloną herbatą
zestaw do samodzielnego przygotowania produktu
Skład zestawu
odpowiedniego do przygotowania 100 ml płynu:
Delikatny surfaktant  Caprylyl/Capryl Glucosid ECOCERT – 1 g
Hydrolat
z zielonej herbaty – 40 g
Proteiny
zbożowe – 2 g
Polysorbate
20 – 3 g
Ekstrakt
z szałwi muszkatołowej – 2 g
Konserwant
– 1 g
Betaina
naturalna  – 3g
Butelka
plastikowa z atomizerem
Pipeta
jednorazowa
Naklejka
Szpatułka
Ilość
wszystkich składników zestawu jest dokładnie odmierzona.
Dodatkowe
składniki nie zawarte w zestawie:
Woda
– demineralizowana – 48 g
Opis poszczególnych składników płynu micelarnego, zaczerpnięty ze strony producenta:
Hydrolat z zielonej herbaty ma działanie oczyszczające, odświeżające oraz łagodzące. Idealny produkt do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Zawiera antyoksydanty i olejki eteryczne, wpływa na ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych. Zachowuje zdrowy wygląd i elastyczność skóry.
Szałwia muszkatołowa to idealna substancja stanowiąca dodatek do kosmetyków, od których wymagane jest szczególnie nawilżenie, skierowanych do każdego rodzaju skóry, a w szczególności do skóry suchej oraz wystawionej na działanie czynników atmosferycznych. Natychmiast zwiększa poziom nawilżenia skóry, jednocześnie chroniąc ją przed utratą wody, przywracając zdrowy i młodzieńczy wygląd.
Proteiny zbożowe otrzymywane są poprzez enzymatyczną hydrolizę protein występujących w kukurydzy, soi i pszenicy. Taka kombinacja protein zapewnia zbalansowaną zawartość aminokwasów, przydatną w wielu recepturach kosmetycznych. Charakterystyka protein pozawala na osiągnięcie wysokiego poziomu nawilżenia, ma działanie niwelujące podrażnienia oraz chroniące skórę przed skutkami promieniowania.
Idealny preparat w produktach zarówno do, jak i po opalaniu oraz w preparatach po goleniu. Ponadto bogactwo witamin i minerałów czyni je idealnym preparatem do pielęgnacji włosów. Proteiny zbożowe mogą stanowić alternatywę dla hydrolizatów protein pochodzenia zwierzęcego. Ze względu na swoja charakterystykę wykazuje właściwości filmotwórcze i nawilżające. Silne właściwości filmotwórcze wynikają ze składu aminokwasów, które mają higroskopijną naturę i pomagają utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, pozostawiając jednocześnie przyjemne odczucie.
Caprylyl/Capryl Glucosid to naturalny detergent, niejonowy środek powierzchniowo czynny, uzyskany z surowców odnawialnych: alkohole tłuszczowe i glukoza roślinna. Posiada wysoką wartość spieniającą i oczyszczającą, jest zdecydowanie delikatniejszy niż Sodium Laureth Sulfate (SLS). Łagodny dla oczu, dlatego doskonale sprawdza się w płynach micelarnych i żelach myjących do twarzy. Jest dobrze tolerowany przez skórę, dlatego pozwala na tworzenie łagodnych kosmetyków myjących. Łagodny dla oczu, dlatego jest uznawany za najdelikatniejszy detergent stosowany w płynach micelarnych i kosmetykach do demakijażu oczu.
Naturalna betaina to aminokwas otrzymywany z buraka cukrowego, będący pochodną glicyny. To krystalicznych biały proszek o bardzo higroskopijnych właściwościach, mający zdolność ochrony błon komórkowych. Wykazuje działanie silnie nawilżające, łagodzi drażniące działanie detergentów oraz zwiększa objętość włosów, dlatego stanowi idealny dodatek do produktów myjących (szampony, odżywki do włosów, emulsje myjące, płyny micelarne, płyny do higieny intymnej).

 

https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
Krok po kroku przedstawię w jaki sposób wykonać płyn micelarny z zieloną herbatą:
1. Kiedy otrzymamy zestaw, powinnyśmy sprawdzić czy jest on kompletny i zadbać o przygotowanie stanowiska pracy, zgodnie z zasadami higieny.
2. Do pojemnika z hydrolatem (wodą kwiatową) wlewamy wodę i mieszamy wszystkie załączone składniki.
https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
Ja przelałam hydrolat do szklanki, ponieważ łatwiej było mi łączyć i mieszać składniki.

 

https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
Po przygotowaniu produktu, przelałam płyn z powrotem do pojemnika..

 

https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
.. a następnie nakleiłam etykietkę z opisem produktu. Mój płyn micelarny był gotowy do użytku. Prawda, że łatwo? Płyn należy przechowywać w temperaturze do 25 st. C. Termin ważności to 6 miesięcy.
     Płyn micelarny jest delikatny dla skóry, nie powoduje podrażnień. Delikatnie nawilża, nadaje się do demakijażu twarzy, dobrze radzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi. Pozostawia skórę wygładzoną, miękką w dotyku. Hydrolat z zielonej herbaty i proteiny zbożowe mają za zadanie chronić przed promieniami słonecznymi. Płyn nie niszczy bariery lipidowej, przywraca właściwe ph skóry.
https://www.kosmetykiani.pl/2014/12/zrob-sama-pyn-micelarny.html
http://www.e-naturalne.pl/