Dlaczego warto zamontować filtr prysznicowy? Fit Aqua

filtr prysznicowy

Odkąd zaczęłam testować filtr prysznicowy Fit Aqua, nie wyobrażam sobie, żeby nie było go w mojej łazience. Do takiej wygody można się naprawdę szybko przyzwyczaić – tym bardziej, że już po dwóch tygodniach można odczuć i zaobserwować zmiany, jakie za sobą niesie jego używanie.

 

Dlaczego warto zamontować filtr prysznicowy?

Do tej pory nie miałaś filtra prysznicowego i uważasz, że nie jest Ci potrzebny i jest to zbędny wydatek? Ja też na początku byłam sceptycznie nastawiona i przekonana, że nie zauważę różnicy z okresu przed i po jego zamontowaniu, a jednak zauważyłam korzystne zmiany. Mam skórę wrażliwą, wiele produktów do pielęgnacji mocno mnie uczula. Po około dwóch tygodniach od montażu filtra zauważyłam, że podrażnienia na skórze i zaczerwienia rzadziej się pojawiają a skóra nie jest przesuszona. Na początku myślałam, że to zasługa kosmetyków do pielęgnacji, ale zorientowałam się, że nie zmieniałam balsamów do ciała czy żeli pod prysznic – w ostatnim czasie ciągle używam tych samych kosmetyków. Stwierdziłam, że w takim razie dużą w tym zasługę musi mieć filtr prysznicowy.

 

Jak działa?

– redukuje ilość szkodliwego chloru, przekształcając go na nieszkodliwe chlorki,

– zapobiega przesuszaniu skóry, łamliwości włosów i powstawaniu łupieżu, przez ograniczenie ilości zanieczyszczeń organicznych,

– zmniejsza podrażnienia skóry,

– ogranicza osadzanie się kamienia,

– zawiera KDF, czyli wysokiej jakości złoże cynkowo-miedziowe, które neutralizuje działanie chloru i soli wapnia oraz magnezu. Filtr zatrzymuje nikiel, chrom, metale ciężkie, grzybnie i bakterie.

filtr prysznicowy

Efekty działania

– Producent obiecuje, że dzięki filtrowi prysznicowemu, zmęczona skóra zostanie zrewitalizowana oraz pozbędziemy się problemu z przesuszoną skórą – w pełni potwierdzam!

– Włosy mają dłużej pozostać świeże i lepiej się układać – nie miałam problemu z przetłuszczającymi włosami, za to przyznaję, że zaczęły lepiej się układać. Trudno mi stwierdzić, czy to zasługa szamponu czy filtra – pewnie wzajemnie się uzupełniają.

– Wpływa na lepszą wydajność mydeł i szamponów – jeśli w tym stwierdzeniu chodzi o to, że skóra pozostaje dobrze nawilżona a nie przesuszona  i dzięki temu ograniczamy zużycie balsamów czy środków nawilżających, to w pełni się z tym zgadzam!

– Włosy farbowane zatrzymują kolor i blask – nie stwierdzę, nie farbuję. Moje włosy zachowały naturalny blask i zdrowy wygląd. W tym przypadku również uważam, że może być to zasługa filtra oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów.

– zmniejsza się osadzanie kamienia – zdecydowanie!

filtr prysznicowy

Parametry techniczne

Zastosowane przyłącze 1/2″
Wymiana wkładów co 5 000 litrów / 6 miesięcy
Zakres temperatury wody zasilającej [°C] 2-45

Posiada certyfikat PZH i TUV. Nie zawiera BPA.

filtr prysznicowy

Jak zamontować?

Filtr prysznicowy można zamontować samodzielnie, pomiędzy baterią prysznicową a wężem lub pomiędzy wężem a prysznicem. Jest uniwersalny, pasuje do wszystkich standardowych typów słuchawek prysznicowych, także deszczownic. Należy go wymieniać co 5 tysięcy litrów wody (co 3-6 miesięcy). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat produktu, lub zamontować taki w swojej łazience, zapraszam na stronę producenta! KLIK