Jak rozpocząć studia za granicą?

 studia za granicąNie będzie kosmetycznie. Dzisiaj będzie wpis dla osób, które chciałyby rozpocząć studia za granicą ale nie mają pojęcia jakie kroki podjąć, żeby to marzenie się spełniło.

Dowiedziałam się, że jest możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy i doradztwa w tym zakresie, także zachęcam do zapoznania z poniższymi informacjami. Na początku Cię zaskoczę – rozpoczęcie studiów za granicą wcale nie musi być trudne. Na pewno wielokrotnie słyszałaś, że studia za granicą są ciężkie a poza tym proces dostania się na nie jest skomplikowany i niewielu osobom się udaje. Nic bardziej mylnego! Wystarczy spełnić kilka formalnych warunków i dobrze zdać egzamin maturalny (uzyskać wymagane oceny). Nie martw się, że nie poradzisz sobie z procesem rekrutacyjnym, jest skonstruowany w taki sposób, żeby łatwo przez niego przebrnąć.

Gdzie można skorzystać z pomocy w aplikacji na studia?

Warto skorzystać z doradztwa edukacyjnego. Takie usługi świadczy Elab – strategiczne doradztwo edukacyjne, które pomaga dostać się na wymarzone studia w Anglii. Jak rozpocząć studia za granicą? Kontaktujesz się z Elab, wybierasz kierunek, wysyłasz aplikację i wyjeżdżasz na studia.

studia za granicą

Nie ponosisz żadnych kosztów

Elab ma w swojej ofercie wiele instytucji partnerskich, których oferty zostaną Ci zaprezentowane. Wybierasz spośród wyselekcjonowanych uczelni, gdzie jakość nauczania jest wysoka. Firma nadzoruje cały proces aplikacji, upewnia się, że Twoja aplikacja została rozpatrzona z należytą uwagą. Dlaczego o tym piszę? Pewnie myślisz, że firma pobiera opłaty za doradztwo? Ty nie ponosisz żadnych kosztów – są one pokrywane przez szkoły.

Jak wyglądają poszczególne etapy współpracy z Elab?

Kontaktujesz się z firmą doradztwa edukacyjnego i umawiasz na bezpłatne spotkanie. Na miejscu, Twoje szanse zostaną rzetelnie ocenione i dostaniesz propozycje szkół z portfolio uczelni Elab. Zostaną wzięte pod uwagę Twoje predyspozycje, ambicje, wymarzony kierunek – doradztwo ma charakter indywidualny, dopasowany do potrzeb osoby, która marzy o podjęciu studiów za granicą. Kolejny krok to podjęcie decyzji, co może nie być łatwe. Przeszkoleni pracownicy pomogą Ci dokonać wyboru, udzielą wskazówek odnośnie skompletowania odpowiednich dokumentów i udzielą pomocy w dokonaniu aplikacji na studia.

studia za granicą

Obawiasz się pierwszych dni na uczelni?

Pracownicy Elab są również na miejscu, w którym podejmiesz naukę. Będą Cię wspierać w trakcie przygotowań, zadbają o to, żebyś na uczelni czuła się dobrze i pewnie. To wielka zmiana a pracownicy kiedyś przechodzili przez to samo, więc mają świadomość Twoich obaw i wiedzą w jaki sposób mogą pomóc.

Studia w Wielkiej Brytanii – dlaczego warto?

W Anglii nie wypełnia się planu niepraktycznymi wykładami. Studenci mają około 15 godzin zajęć tygodniowo. Poza tym na uczelniach panuje zasada, że uczelnia jest dla studenta a nie odwrotnie. Wykłady są prowadzone przez profesjonalistów, ludzi pracujących w danej branży. Średnia pensja po studiach w Wielkiej Brytanii jest około 5 razy wyższa niż w Polsce. Dużym plusem jest to, że takie studia otwierają nowe możliwości na wszystkich kontynentach. Więcej informacji na temat edukacji za granicą znajdziesz na studia.elab.edu.pl.

Twoja edukacja – w Polsce czy za granicą?

Miałaś okazję studiować za granicą? Podziel się wrażeniami! A może chciałabyś podjąć naukę ale nie wiedziałaś jakie kroki podjąć? Napisz w komentarzu jakie są Twoje plany edukacyjne. Zapraszam do dyskusji.