Wizyta w krakowskiej Galerii Piękna! Depilacja laserowa

depilacja laserowa KrakówPrzeanalizowałam wszystkie możliwe opcje i w końcu zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej!

W tym celu udałam się do Salonu Depilacja.pl w Krakowie, który mieści się przy ul. Jakuba 29. Lokalizację salonu możecie sprawdzić na mapie google: https://goo.gl/BirBlv. Depilacja laserowa jest bezbolesna, skuteczna, nie szkodzi zdrowiu i na zawsze usuwa włosy.

depilacja laserowa Kraków

Przed wizytą w salonie

Obsługa w salonie ma bardzo profesjonalnie podejście do klienta. Tuż po rozmowie telefonicznej i umówieniu się na konkretny termin, otrzymałam wiadomość e-mailową a w niej informacje na temat tego, w jaki sposób przygotować się do zabiegu oraz kwestionariusz, żebym wiedziała jakich pytań mogę się spodziewać podczas wizyty w salonie – dzięki temu niczym nie byłam zaskoczona. Osoby, które po raz pierwszy mają zamiar udać się na taki zabieg, często mają obawy, bo nie wiedzą jak będzie przebiegał. W tym salonie obsługa wcześniej udziela szczegółowych informacji i cierpliwie odpowiada na pytania, także bez obaw – zanim przystąpicie do depilacji, zdobędziecie wiedzę na temat przygotowania do zabiegu, jego przebiegu i działania laseru.

depilacja laserowa Kraków

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

 • Jeśli nasza skóra w obrębie depilowanej powierzchni jest sucha i podrażniona, powinniśmy przez kilka dni wcześniej stosować emolienty w celu jej nawilżenia.
 • Przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu, które będzie depilowane. Jeśli wybieramy się na pierwszy zabieg, ważne jest, żeby zostawić fragment nieogolonych włosów co umożliwi ocenę ich barwy – rude, siwe lub blond, stanowią przeciwwskazanie do zabiegu  ze względu na małą skuteczność zabiegu w ich przypadku.
 • Należy pamiętać, żeby przed zabiegiem nie wyrywać włosów pęsetą, woskiem czy depilatorami mechanicznymi, przez okres 4 tyg. w przypadku twarzy i 6 tyg. w innych miejscach ciała. Włosy można golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (jeśli chodzi o krem, depilację należy zakończyć tydzień wcześniej).
 • Przed zabiegiem zwróćcie uwagę na kosmetyki, jakie stosujecie. Kremy lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni, wymagają 4-tygodniowej przerwy w stosowaniu przed zabiegiem. Jeśli chodzi o preparaty o działaniu złuszczającym, należy odstawić je tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
 • Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy w przypadku depilacji, jest możliwy 7 lub 14 dni wcześniej.
 • Na tydzień przez zabiegiem, należy również odstawić leki światłouczulające oraz zioła o tym samym działaniu (np. dziurawiec).
 • Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są także aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu. szczególnie, w przypadku opryszczki wargowej czy płciowej, zabieg jest możliwy dopiero po upływie dwóch tygodni.
 • Musimy zawrócić uwagę również na opaleniznę, która także jest przeciwwskazaniem do zabiegu – niezależnie, czy jest ona naturalna czy po solarium. Powinno upłynąć 4-6 tygodni od opalania. Jeśli opalenizna została uzyskana przez stosowanie samoopalacza, należy zaczekać, aż kolor ustąpi.

depilacja laserowa Kraków

Przebieg wizyty

W salonie powitała mnie Pani Ewa, która zrobiła ze mną krótki wywiad medyczny, żeby upewnić się czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Tak jak wspomniałam wcześniej, znałam pytania, jakie zostaną zadane, więc żadne z nich mnie nie zaskoczyło. Kwestionariusz z pytaniami dostałam na e-maila – to dobre rozwiązanie, bo dzięki temu wizyta przebiega szybko i sprawnie – nie musimy myśleć, zastanawiać się jakie leki bierzemy czy jakich kosmetyków używamy, bo możemy przygotować się do odpowiedzi w domu. Pani Ewa ponownie opowiedziała mi ze szczegółami jak działa laser, posługując się pomocniczymi broszurami i obrazkami przedstawiającymi przekrój skóry i włosa. Widać, że posiada ogromną wiedzę w tym temacie i nie obawiałam się oddać w jej ręce.

depilacja laserowa Kraków

Sam zabieg trwał bardzo krótko, ponieważ depilacja laserowa obejmowała obszar pach (więcej informacji na temat depilacji tej partii ciała znajdziecie tutaj: depilacja laserowa pachy). Nigdy wcześniej nie korzystałam z takich zabiegów, spodziewałam się, że taki zabieg boli, parzy, podrażnia i długo trwa. Okazało się, że bardzo się pomyliłam! Salon posługuje się sprzętem wysokiej jakości – laserami diodowymi Lumenis Lightsheer Duet oraz Lighsheer Desire, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Kiedy Pani Ewa przykładała urządzenie do skóry czułam ciepło, momentami gorąco – ale laser mnie nie poparzył i nie spowodował podrażnień. Depilacja laserowa sprawiła, że skóra delikatnie się zaczerwieniła pod wpływem gorąca. Czułam zapach spalenizny ale zostałam uprzedzona wcześniej, że tak właśnie będzie, dlatego nie obawiałam się, że coś jest nie tak. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat salonu, zapraszam – depilacja laserowa Kraków.

depilacja laserowa Kraków

Dlaczego depilacja.pl?

Salon polecam każdemu, nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Dlaczego polecam własnie to miejsce?

 • w salonach depilacja.pl używany jest najskuteczniejszy sprzęt najwyszej jakości,
 • dzięki atrakcyjnym cenom i rabatom można oszczędzić pieniądze – jest możliwość wykupienia pakietów na zabiegi laserowe czy serie zabiegów,
 • co najważniejsze depilacja.pl zapewnia nam bezpieczeństwo – personel jest odpowiednio wykształcony i przeszkolony o czym osobiście się przekonałam.

depilacja laserowa Kraków

A jakie są Twoje metody depilacji?

Masz swoje sprawdzone sposoby? A może korzystałaś już z depilacji laserowej? Czekam na Twój komentarz!