10 zastosowań chusteczek nawilżanych – nie tylko kosmetycznie!

Chusteczki nawilżane warto zawsze mieć w swojej torebce, zresztą nie tylko! Świetnie sprawdzają się w przypadku pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt, ale również w kuchni czy w łazience, a nawet w samochodzie.

Jakie mogą mieć zastosowania i dlaczego dobrze jest mieć je zawsze przy sobie? Podrzucę Wam kilka zasłyszanych i wypróbowanych pomysłów, nie tylko kosmetycznych! Okazuje się, że takie chusteczki są niezbędne, kiedy w domu jest małe dziecko, ale mogą być również wykorzystane na wiele innych sposobów.

Chusteczki wodne dla niemowląt

Jeśli mamy usłyszą hasło „chusteczki wodne” czy „chusteczki nawilżane” w pierwszej kolejności na pewno przychodzi im głowy zadbanie o dziecko i jego delikatną skórę. To pewnie jeden z podstawowych produktów (zaraz po pampersach czy pieluszkach), którego nie może zabraknąć w domu, gdzie jest maluszek. Są niezbędne podczas przewijania, oraz do czyszczenia buzi, rączek, a nawet ubranek dziecka. Zazwyczaj szukamy chusteczek, które są delikatne dla skóry, dobrze nawilżone i mają delikatny zapach. Ważna jest również cena, bo w końcu zużywamy je w ogromnych ilościach! Tylko czy cena może iść w parze z jakością? Okazuje się, że tak. Warto wypróbować chusteczki wodne Fresh Baby (7,90 zł/60 szt.), które można zakupić w sklepie internetowym liderek.pl (tutaj są również dostępne mydełka w płynie z wyjątkowa szatą graficzną, o których niedawno Wam pisałam). Dlaczego wodne? Chusteczki Fresh Baby różnią się od zwykłych chusteczek nawilżanych:

 • są delikatne dla skóry,
 • są nasączone dużą ilością krystalicznie czystej wody i wyciągiem z grejpfruta,
 • są bawełniane,
 • są biodegradowalne,
 • są wytwarzane z naturalnych składników,
 • są o wiele tańsze, niż inne chusteczki wodne o podobnych właściwościach.

Zmywanie makijażu

Skoro już mamy w domu wodne chusteczki, warto wykorzystać je również do innych celów. Świetnie sprawdzą się do zmywania pozostałości makijażu. Są delikatne dla skóry (w końcu przeznaczone są głównie do pielęgnacji niemowląt), nie powodują podrażnień i doskonale radzą sobie nawet z wodoodpornymi tuszami do rzęs.

Zmywanie farby do włosów

Jeśli farbujesz włosy lub kiedykolwiek farbowałaś je komuś, na pewno wiesz, jak uciążliwe mogą być zabrudzenia na skórze po farbie, jeśli nie zetrzemy jej w miarę szybko. Tutaj również świetnie sprawdzą się nawilżane chusteczki.

Oryginalny sposób na loki

Niewypróbowany przeze mnie, ale zasłyszany od koleżanek sposób na piękne loki. Zawijamy włosy w chusteczki nawilżane, tak jak w papiloty i pozostawiamy je do wyschnięcia. Czy naprawdę działa? Mam nadzieję, że dowiem się od Was lub sama wkrótce się przekonam.

Sytuacje awaryjne w podróży

Chusteczki nawilżane świetnie spisują się podczas podróży. Nie przewidzimy co może się wydarzyć i jakie niespodzianki mogą nas spotkać, ale możemy być przygotowani na pewne sytuacje. Plamy po jedzeniu na ubraniu, w samochodzie, ubrudzone dłonie a nawet buty – wszystko można przetrzeć taką chusteczką.

Porządki w kuchni i łazience

 • czyszczenie blatów (chusteczki nawilżane z łatwością usuną plamy po jedzeniu lub okruchy),
 • mycie wanny, zlewów, brodzików,
 • zacieki i zabrudzenia z płytek podłogowych i ściennych.

Porządki w pokoju

Jeśli chcemy zrobić szybkie porządki w pokojach, nie musimy chodzić z całym ekwipunkiem środków do czyszczenia i różnego rodzaju ściereczkami, każdą do innej powierzchni. Wystarczy użyć chusteczek nawilżanych, które świetnie sprawdzą się do:

 • mebli drewnianych, z płyty MDF lub okleiny (chusteczki nawilżane usuną np. ślady po odbitych palcach znikną w mgnieniu oka),
 • mebli tapicerowanych (chusteczki nawilżane często radzą sobie ze śladami po piciu czy jedzeniu),
 • stołów i biurek (chusteczki nawilżane poradzą sobie ze śladami po kredkach i pisakach),
 • usuwania plam ze ścian (chusteczki usuną plamy i ślady np. po kredkach),
 • mycia ram obrazów, drzwi, parapetów,
 • wycierania kabli, sprzętów RTV, laptopów (przed użyciem warto sprawdzić na niewielkiej powierzchni czy chusteczki nie zostawiają smug).

Porządki w samochodzie

Chusteczki nawilżane zawsze wożę ze sobą w samochodzie. Idealnie sprawdzają się podczas porządków np. do wycierania kokpitu, oraz do usuwania nowo powstałych plam np. z kawy czy jedzenia.

Wasze pomysły

Jeśli macie inne pomysły na zastosowanie chusteczek nawilżanych, zachęcam do zostawienia komentarza! Na pewno dzięki temu skorzystają też inni. Jak widać, jedno opakowanie chusteczek nawilżających, może zastąpić wiele produktów lub pomóc nam w usunięciu plam i zabrudzeń w nieprzewidzianych sytuacjach.