Masło kakaowe – składnik domowych kosmetyków

MASŁO KAKAOWE
Waga: 58 g.
Cena: 10,00 zł
     Masło kakaowe, o którym dzisiaj Wam opowiem przygotowywane jest z nasion kakaowca. Jak widać na zdjęciach ma stały stan skupienia, jednak topi się natychmiast po zetknięciu ze skórą – a co ciekawe, wcale jej nie tłuści. Jedyne zastrzeżenie mam co do zapachu, jak dla mnie jest zbyt mocny.

     Jest to składnik, którego możemy użyć do zrobienia kosmetyku domowym sposobem lub stosować bez dodatków. Warto dodać go do balsamów do ciała oraz odżywek do włosów, lub bezpośrednio wcierać w skórę lub końcówki włosów. Masło kakaowe zmiękcza skórę i chroni przed jej wysuszeniem. Jest to składnik dodawany do kosmetyków dla dzieci, polecany dla alergików. 
     Przy atopowym zapaleniu skóry, pielęgnacji skóry łuszczącej się lub suchej wystarczy masło kakaowe wymieszać z dobrym olejem kosmetycznym i niewielką ilością wosku:
masło kakaowe + olej kosmetyczny + wosk

     Ja stosuję masło kakaowe jako dodatek do balsamu do ciała lub nakładam na końcówki włosów. Wcieram go bezpośrednio, nie mieszam z innymi składnikami. Produkt rzeczywiście nie uczula, nie powoduje na mojej skórze zaczerwienienia. Po zastosowaniu skóra jest zdecydowanie bardziej nawilżona a włosy nie rozdwajają się i sprawiają wrażenie zdrowszych i bardziej błyszczących. 
     W celu przygotowania wcierki do włosów rozpuszczam na łyżeczce odrobinę masła kakaowego ( wystarczy niewielka ilość, jest bardzo wydajne) po czym nakładam na przesuszone końcówki. Myślę, że za taką cenę warto czasem sobie pozwolić na takie odżywienie skóry i włosów.

http://www.fitomed.pl/strona-glowna/cms_s/?ids=1