Jak olejować włosy?

Jak olejować włosy

Szukasz sposobu, żeby odżywić suche, zniszczone włosy? Pewnie niejednokrotnie słyszałaś o olejowaniu włosów. W dawnych czasach Arabki i Hinduski używały olejków, żeby mieć piękne, błyszczące włosy, Ty też takie możesz mieć!

 

Zalety olejowania

Olejowanie włosów staje się coraz bardziej popularne, ponieważ niesie za sobą wiele zalet:

  1. nawilżenie, regeneracja i odżywienie,
  2. zapobieganie łamaniu się włosów,
  3. nadanie im zdrowego połysku,
  4. zapobieganie rozdwajaniu się końcówek,
  5. właściwości ochronne,
  6. włosy stają się miękkie i sprężyste.

Jak olejować włosy

Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych olejków do włosów, jednym z nich jest olejek do wszystkich rodzajów włosów Elixir Ultime, Oleo-Complexe firmy Kerastase. Ma właściwości ochronne, polecany jest przede wszystkim do włosów suchych, zniszczonych i niezdyscyplinowanych. Wyróżnia się dużą zawartością drogocennych olejków, pięknym, ekskluzywnym opakowaniem i pompką ułatwiającą aplikację. Dodatkowym atutem jest miły zapach i znikoma ilość alkoholu w składzie.

Jak olejować włosy?

W internecie można znaleźć wiele porad na temat olejowania włosów, myślę, że każdy znajdzie sposób odpowiedni dla siebie. Olejowanie polega na rozprowadzeniu oleju na włosach i skórze głowy, jeśli istnieje taka potrzeba. Podpowiem Wam, jak może wyglądać olejowanie i udzielę kilku wskazówek, być może znajdzie wśród nich sposób na olejowanie, odpowiedni dla Was:

  1. olejowanie włosów suchych – tutaj trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością, bo włosy mogą się łatwo przetłuścić. Takie olejowanie ma na celu przede wszystkim nadanie włosom zdrowego połysku i zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem się. Nanosimy odrobinę olejku na włosy a przede wszystkim na końcówki. Jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, zwróć szczególną uwagę na to, żeby nakładać produkt od połowy włosa a nie od skóry głowy.
  2. olejowanie włosów wilgotnych, po myciu – warto nanieść olejek na wilgotne włosy, tuż po umyciu, żeby zapobiec nadmiernemu przesuszeniu podczas używania suszarki czy prostownicy oraz dla ułatwienia ich modelowania. W tym przypadku również najlepiej nakładać produkt od połowy włosa a nie na całej jego długości, żeby zapobiec przetłuszczeniu.
  3. olejowanie włosów przed myciem – ten sposób lubię najbardziej. Nakładamy olejek na 15-20 min przed myciem na skórę głowy oraz całą długość włosa. Wcieramy produkt, wykonując przy okazji masaż skóry głowy. Dzięki temu nasze włosy stają nawilżone, odżywione i zregenerowane, nabierają blasku i lepiej się układają a dzięki masażowi, cebulki włosów są pobudzone do wzrostu. Przy regularnych masażach głowy, włosy stają się mocniejsze, mniej wypadają i szybciej rosną. Ten sposób polecam przede wszystkim osobom, które mają włosy suche lub przesuszone, natomiast w przypadku ich skłonności do przetłuszczania się, radziłabym nakładać olejek od połowy włosa a nie przy samej skórze głowy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

*źródło zdjęcia: Pixabay