Co na problemy skórne?

https://www.kosmetykiani.pl/2015/03/co-na-problemy-skorne.html
AMAZOŃSKIE MASŁO
CUPUACU NIERAFINOWANE

pojemność: 50 g.
cena: 17,40 zł
INCI: Theobroma Grandiflorum Seed Butter
https://www.kosmetykiani.pl/2015/03/co-na-problemy-skorne.html

Masło Cupuacu pozyskuje się z tłoczonych na zimno nasion amazońskiego drzewa. Posiada zdolność wchłaniania wody oraz wysoką zawartość fitosteroli i witaminy E. To doskonały emolient mający silne i długotrwałe właściwości nawilżające. Działa łagodząco, zmiękczająco oraz rewitalizująco w szczególności na suchą i zniszczoną skórę. Masło posiada niezwykle zrównoważony skład nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu dość łatwo rozpuszcza się i rozprowadza po skórze. Jest także doskonałym kosmetykiem do włosów. Za sprawą naturalnych filtrów chroni skórę przed działaniem promieni UVB i opóźnia procesy jej starzenia. Masło stanowi także doskonały stabilizator emulsji kosmetycznych, gdyż zapobiega ich rozwarstwianiu się.
Masło Cupuacu nie uczula, może być aplikowane bezpośrednio na skórę, łącznie z okolicą oczu. Wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka oraz wspomaga ich ochronne działanie. Masło ma przyjemny orzechowy zapach oraz doskonale wchłania się w skórę, nie pozostawiając uczucia tłustości. Ponadto działa skutecznie przeciw dermatozom skórnym.
Wskazane do pielęgnacji każdego rodzaju skóry w tym skóry atopowej, ze zmianami.
Zastosowanie W kosmetyce: kremy do twarzy i ciała, pielęgnacja włosów, skóry, stóp, paznokci.
Zalecane stężenie Do 100%, można stosować bezpośrednio na twarz.
Przechowywanie Zaciemnione, czyste miejsce, w temperaturze pokojowej.
Rozpuszczalność W tłuszczach.
Ciężar właściwy 0,90 g/ml
Termin ważności 11.2015

Powyższe informacje pochodzą ze strony e-naturalne.pl. A teraz moja opinia:
     Amazońskie masło to produkt w 100% naturalny. Opakowanie jest opracowane w taki sposób, że produkt można szczelnie zamknąć, nawet po ściągnięciu blokady, którą na początku musimy zerwać, żeby dostać się do jego zawartości.
     Masełko jest podzielone na kawałki, które są w stałym stanie skupienia, ale podczas kontaktu ze skórą szybko się rozpuszczają. Kawałeczki są bardziej miękkie i szybciej się topią niż np. w przypadku masła shea, o którym już Wam opowiadałam.
      Produkt ma delikatny, przyjemny zapach, który dość szybko się ulatnia, po nałożeniu go na skórę. Amazońskie masło stosowałam zamiast balsamu do ciała i jako dodatek do balsamu do ciała (po uprzednim stopieniu kosteczek). Efekt? Przy regularnym stosowaniu skóra jest dobrze nawilżona, podrażnienia wywołane innymi produktami zostały złagodzone. Polecam osobom, które mają problemy skórne lub cierpią na alergię. Podzielcie się w komentarzach Waszymi pomysłami na wykorzystanie Masła Amazońskiego, możliwe, że zostaną one wykorzystane w kolejnych postach.