Ciśnieniomierz Diagnostic

Ciśnieniomierz Diagnostic

Automatyczne urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu, które widzicie na powyższym zdjęciu, na pewno jest Wam dobrze znane. Warto, żeby ciśnieniomierz był w nie tylko w domu osób chorych, które muszą regularnie mierzyć ciśnienie. Dobrze jest raz na jakiś czas, profilaktycznie sprawdzić, czy jest ono w normie.

Ciśnieniomierz Diagnostic

Urządzenia firmy Diagnosis

Jakiś czas temu zamieściłam wpis na temat tego, kto korzysta z glukometru i w jakim celu. Wtedy zaproponowałam Wam glukometr Diagnostic firmy Diagnosis. Tym razem pokażę Wam ciśnieniomierz tej samej firmy – Diagnostic DM-300 IHB (149,99 zł).

Ciśnieniomierz Diagnostic

Skład zestawu

Ciśnieniomierz wraz z mankietem i bateriami zamknięty jest w szarym futerale na zamek. Ma wygodną „rączkę”, ułatwiającą przenoszenie urządzenia. Dzięki płaskiemu, prostokątnemu kształtowi z łatwością zmieści się do torebki czy szuflady. Na materiale nie ma lekarskich znaków czy symboli, jest on czysty i gładki, bez obrazków czy napisów.

Ciśnieniomierz Diagnostic

Ciśnieniomierz Diagnostic

Posiada wskaźnik klasyfikacji ciśnienia krwi według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wyświetlacz LCD. Z lewej strony, na ściance urządzenia, znajduje się gniazdo na przeód powietrza a od spodu jest gniazdo do podłączania zasilacza i pokrywa baterii. Jeśli chodzi o obsługę, przyciski są bardzo intuicyjne a jeśli ktoś miałby problem z uruchomieniem czy ustawieniem urządzenia, warto sięgnąć po instrukcję użycia lub poprosić o pomoc Panią aptekarkę lub lekarkę.

Ciśnieniomierz Diagnostic

Budowa mankietu

Przy mankiecie jest metalowa klamra, przewód powietrza oraz końcówka, która łączy przewód powietrza z ciśnieniomierzem. Intuicyjny obrazek znajdujący się na mankiecie, stanowi pewnego rodzaju obrazkową instrukcję użycia. Dzięki temu można szybko i sprawnie dokonać pomiaru. Do uruchomienia ciśnieniomierza, potrzebne są cztery baterie.

Ciśnieniomierz Diagnostic

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE WYKONYWANIA POMIARÓW

  1. Na 30 minut przed pomiarem nie należy jeść, ćwiczyć ani brać kąpieli.
  2. Przed pomiarem należy siedzieć w cichym otoczeniu przez przynajmniej 5 minut.
  3. Nie należy stać podczas pomiaru. Usiądź w wygodnej pozycji, trzymając ramię równo względem serca.
  4. Podczas pomiaru nie należy mówić ani ruszać się.
  5. Podczas pomiaru należy unikać silnych interferencji elektromagnetycznych, np. od kuchenki mikrofalowej lub telefonu komórkowego.
  6. Przed kolejnym pomiarem odczekać 3 minuty lub dłużej.
  7. Starać się mierzyć ciśnienie krwi każdego dnia o tej samej porze, aby utrzymać spójność.
  8. Porównanie pomiarów jest możliwe tylko wtedy, gdy pomiary były wykonywane na tym samym ramieniu, w tej samej pozycji i o tej samej porze dnia.
  9. Ten ciśnieniomierz nie jest zalecany osobom z ciężką arytmią.
  10. Nie należy używać urządzenia, gdy jest ono uszkodzone.

UWAGA! Mam dla Was niespodziankę. Na profilu facebookowym trwa konkurs, w którym do wygrania jest właśnie ciśnieniomierz Diagnosis! KLIK

 http://diagnosis.pl