Euphrasia Świetlik – krople do oczu dla wymagających

Eurasia Świetlik - krople do oczu dla wymagających

Twoje oczy swędzą, pieką i ciągle masz uczucie piasku pod powiekami? Sprawcami takiego stanu rzeczy są zazwyczaj czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu, na szczęście mamy wpływ na to, jak odzyskać idealną kondycję oczu!

Dlaczego zdecydowałam się na stosowanie tego produktu? Wcale nie skusiły mnie herbatki, które widzicie na zdjęciu, chociaż muszę przyznać, że stanowiły pyszny, aromatyczny dodatek podczas pisania tego artykułu. Każdego dnia spędzam wiele godzin przed komputerem, wieczorami czytam, przy dość intensywnym oświetleniu, przebywam w pomieszczeniach, które są wysuszone klimatyzacją, już nie wspominając o zanieczyszczonym pyłem i smogiem powietrzu – to właśnie uroki miasta! Oczy zdecydowanie tego nie lubią, dlatego warto pomyśleć nad tym, żeby ukoić i złagodzić objawy wywołane takimi czynnikami.

Eurasia Świetlik - krople do oczu dla wymagających

Ukojenie dla oczu

Krople do oczu Euphrasia Świetlik dosłownie „spadły mi z nieba”. W ostatnim czasie dość mocno odczuwałam pieczenie oczu, dlatego z chęcią skorzystałam, kiedy zaproponowano mi ten właśnie produkt. Krople oparte są na naturalnych składnikach aktywnych, ich bazą jest świetlik oraz rumianek. Te składniki od dawna są znane ze swoich właściwości łagodzących i antyalergicznych, a mianowicie:

  • Świetlik zawiera flawonoidy (zwłaszcza akubinę i rutozyd), które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
  • Rumianek ma całe bogactwo składników m. in. kartenoidów, flawonoidów, kumaryny, choliny, śluzów i soli mineralnych, które zmniejszają stany zapalne spojówek i działają antyseptycznie, pomagając oczom bronić się przed podrażnieniami. Rumianek niweluje również obrzęki powiek, często towarzyszącym przemęczonym oczom, poprawiając nasz wygląd oraz samopoczucie.

Sposób użycia: czystym palcem odchylić dolną powiekę zakraplanego oka. Wkroplić 1 lub 2 krople do worka spojówkowego uważając, aby nie dotknąć gałki ocznej końcówką zakraplacza. Po zakropleniu nie mrugać, zamknąć oko na około 1 minutę i delikatnie ucisnąć okolicę kąciika oka. Umożliwi to prawidłowe rozprowadzenie kropli na powierzchni gałki ocznej oraz zapobiegnie odprowadzeniu roztworu do kanalika nosowo-łzowego.

Składniki: ekstrakt ze świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis), ekstrakt z rumianku (chamomilla vulgaris), poliheksanid, wersenian dwusodowy, chlorek sodu, kwas borny, borek sodu, woda do iniekcji.

Ważne wskazówki: Produkt powinien zostać zużyty w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia, nie przekraczając daty ważności widocznej na opakowaniu. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Krople mogą być stosowane w czasie noszenia soczewek kontaktowych. W przypadku stosowania z innymi kroplami zaleca się zachować 10-15 minutowy odstęp pomiędzy nimi.

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Cena: 12, 89 zł/12 ml  (krople można kupić na stronie euphrasia.pl)

Eurasia Świetlik - krople do oczu dla wymagających

Krople do oczu Euphrasia Świetlik – co je wyróżnia?

Krople do oczu mają różne właściwości i co bardzo istotne różne składy. Przyjrzyjcie się produktom, których aktualnie używacie, czy rzeczywiście pomagają Waszym oczom, a nie szkodzą im. Oto, co wyróżnia krople do oczu Euphrasia Świetlik:

  • przynoszą niemal natychmiastową ulgę,
  • można bez obaw używać ich przez dłuższy czas, ponieważ zawierają środek konserwujący poliheksanid, który jest dobrze tolerowany przez pacjentów i rzadko wywołuje podrażnienia oka oraz nie prowadzi do uszkodzeń rogówki, co może mieć miejsce w wyniku używania kropli zawierających konserwanty z grupy soli amonowych, takich jak np. cetrimid.
  • krople do oczu Euphrasia Świetlik mają naturalny skład, a tym samym są przyjazne dla soczewek kontaktowych, mogą być stosowane bez zdejmowania szkieł kontaktowych

A Ty jakich produktów używasz, żeby utrzymać Twoje oczy w idealnej kondycji i jak się sprawdzają? Czekam na komentarz od Ciebie! Artykuł Cię zainteresował? Sprawdź również: Jak nawilżyć powietrze w domu?