Cif. Witaj, piękna Polsko! – II etap akcji. Zagłosuj i odmień jedno z miejsc w Twojej okolicy!

Akcja Cif

Dzisiaj nie będzie o dbaniu o siebie, lecz o dbaniu o okolicę, w której mieszkamy. Jeśli masz dość zaniedbanych ulic i kamienic, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zagłosować na renowację miejsca w Twojej okolicy!

Być może przeczytałaś już w jednym z ostatnich postów, że wpieram akcję Cif „Witaj, piękna Polsko!”, dzięki której, już kolejny raz zostają odmienione ważne dla mieszkańców okolice miejsca zamieszkania np. place, skwery czy ulice. Cif funduje im gruntowny remont! W tegorocznej edycji zostanie wyłonionych 8 miejsc, które zostaną zupełnie odmienione, wręcz można powiedzieć, że dostaną drugie życie. O wyborze zwycięzcy zadecyduje liczba zebranych głosów, może to właśnie Twój głos okaże się decydujący. Głosowanie trwa do 13.08.2019! 

Jak wziąć udział w głosowaniu? Wejdź na stronę witajpieknapolsko.pl, wybierz swojego faworyta i oddaj głos.  Dodatkowo, do przyłączenia się do akcji możesz zachęcić rodzinę i przyjaciół. Pamiętaj, każdy głos ma znaczenie! 

Cif. Witaj piękna Polsko – zmiany są widoczne

W zeszłym roku odmieniono aż 12 zaniedbanych miejsc. Stały się one przyjazne dla mieszkańców, a przy tym samopoczucie rodzin zdecydowanie się poprawiło. Odnowione miejsca to m.in:

  • elewacja kamienicy na starym rynku w Brzezinach,
  • widokowe miejsce nad Wisłą w Grudziądzu,
  • zaniedbane zakątki na łódzkim osiedlu i w centrum Radomia

Osoby, których okolice miejsca zamieszkania zostały odmienione, wypowiadają się o akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” bardzo pozytywnie. Jeden mężczyzna przyznał, że chciałby, żeby jego syn mieszkał w takich właśnie przestrzeniach, gdzie jest harmonia i porządek. Inna osoba podkreśla, że takie akcje mają sens i warto je realizować, bo wzmacniają sąsiedzkie więzi oraz inspirują do działania. W Radomiu, zamiana fragmentu ulicy w placyk dla mieszkańców, zaowocowała wzmocnieniem relacji, ponieważ sąsiedzi mają się gdzie spotykać, rozmawiać i spędzać czas razem. Poprawie uległo także poczucie ich bezpieczeństwa, a metamorfoza utwierdziła ich w przekonaniu, że wiele sukcesów zaczyna się od małych kroczków. 

Otoczenie a samopoczucie

Jak pokazują badania aż 80% Polaków deklaruje, że im ładniejsze jest ich miasto, tym lepiej się w nim czują. To, jak wygląda otoczenie w którym żyjemy ma wielki wpływ na nasze relacje z innymi, podnosi poczucie bezpieczeństwa i dodaje chęci do działania. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo, czasem w okolicy nie ma zieleni, kolorowych placów zabaw czy zadbanych ulic a na remonty często musimy czekać latami. Mam nadzieję, że będzie miało miejsce więcej takich akcji, jak „Cif. Witaj, piękna Polsko!”, tymczasem wykorzystaj tę szansę i oddaj swój głos na wybraną lokalizację!