Akcja Cif. Witaj, piękna Polsko! Każdego dnia dbamy o siebie, wnętrza mieszkań, nasze ogrody – teraz czas zadbać o okolice.

Akcja Cif

Akcja Cif ruszyła! W zadbanej i estetycznie zaaranżowanej przestrzeni czujemy się szczęśliwsi oraz żyje nam się lepiej, dlatego warto robić wszystko, żeby w naszej okolicy można było z uśmiechem wyjść na spacer!

A co zrobić, kiedy wokół nie jest zbyt estetycznie, codziennie mijamy brudne bramy a zniszczone budynki, straszą swoim wyglądem? Weź udział w akcji Cif. Witaj, piękna Polsko! Odmień swoją okolicę. Każdego dnia dbamy o siebie, robimy idealny makijaż, dobieramy stroje odpowiednio do okazji. Chcemy, żeby było pięknie i czysto również w okół nas – sprzątamy domy, myjemy naczynia, podłogi, robimy pranie, żeby pod koniec dnia móc usiąść w fotelu z pyszną kawę w ręku i móc w końcu oddać się odpoczynkowi. W końcu w czystym, zadbanym domu, najlepiej się odpoczywa! Wie o tym doskonale także marka Cif, która od 50 lat troszczy się o wnętrza naszych domów.

Sięgnijmy wzrokiem jeszcze dalej!

Wyjdźmy poza nasz dom i nasze ogrody, rozejrzyjmy się wokół! Czas zadbać o wygląd naszych ulic, budynków osiedlowych placów i miejskich skwerów. Właśnie w tą stronę podąża marka Cif ze swoim przekonaniem i przesłaniem i już po raz została ogłoszona AKCJA CIF. WITAJ, PIĘKNA POLSKO! Dobra wiadomość jest taka, może już teraz może wziąć w niej udział każdy z nas, tym samym biorąc udział w ulepszaniu i upiększaniu swojej najbliższej okolicy. W końcu, w zadbanej i estetycznie zaaranżowanej przestrzeni czujemy się szczęśliwsi oraz żyje nam się lepiej. Wiemy to niemal intuicyjnie i potwierdzają to liczne badania przeprowadzone przez psychologów i socjologów na całym świecie.

Akcję „Cif. Witaj, piękna Polsko!” po raz pierwszy marka zorganizowała w 2018 roku. Na stronę zgłoszeniową akcji weszło wtedy 165 tysięcy Polaków, a dzięki ich aktywności udało się odmienić 12 opuszczonych miejsc w całej Polsce. W ramach ubiegłorocznej akcji odnowiono m.in. elewację kamienicy na starym rynku w Brzezinach, widokowe miejsce nad Wisłą w Grudziądzu, zaniedbane zakątki na łódzkim osiedlu i w centrum Radomia, które stały się przyjazne dla mieszkańców. W 2019 roku organizatorzy drugiej odsłony akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” liczą na jeszcze większy oddźwięk i jeszcze większą aktywność mieszkańców miast oraz miasteczek. Teresa Latuszewka-Syrda, prezeska fundacji Urban Forms, która jest partnerem merytorycznym akcji przekonuje, że przecież ‚‚Polska to piękny kraj, ale to piękno jest często ukryte”. Trzeba je więc wydobyć, w czym pomoże akcja marki Cif i nasze zaangażowanie.

Jak wziąć udział w akcji?

Świetna idea i nagroda warta zachodu! Można wygrać metamorfozę wybranych miejsc, które są ważne dla lokalnej społeczności w całej Polsce. Co należy zrobić, żeby wziąć udział w akcji? Wystarczy zrobić zdjęcie miejsca, które w naszej ocenie wymaga renowacji, niezależnie od tego czy jest to nieestetyczna czy zabrudzona fasada kamienicy, zanieczyszczony plac przed budynkiem czy zniszczona brama. Jeśli znasz miejsca, do których już nikt nie chce chodzić, ze względu na niezbyt ładną okolicę, wejdź na stronę Witaj, Piękna Polsko dołączamy zdjęcie i wypełniamy krótki formularz zgłoszeniowy.

Akcja Cif. Witaj, piękna Polsko! – jest o co walczyć

Jeśli zgłoszone przez nas miejsce znajdzie się na liście półfinalistów akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!”, odbędzie się głosowanie! Wtedy  możemy zmobilizować rodzinę, sąsiadów czy znajomych, żeby oddali głos, właśnie na tą okolicę. W końcu oni również będą mogli korzystać z pięknej okolicy, jeśli właśnie to miejsce zwycięży. Jest o co walczyć! Miejsca, które otrzymają największą ilość głosów już wkrótce zmienią się nie do poznania. Co więcej, dla tych, których miejsca znalazły się na liście półfinalistów, marka Cif przygotowała niespodziankę – zestawy swoich środków czystości, które przydadzą się w każdym domu.