Jak zmotywować się do ćwiczeń jesienną porą? Oto 5 wskazówek!

jak zmotywować się do ćwiczeć

Jesień to czas, w którym często zamiast na trening, wolimy zostać w domu i spędzić czas pod ciepłym kocem z gorącą herbatą w ręku.

Przestajemy ćwiczyć, tracimy kondycję, a nasz cel, który sobie założyłyśmy, oddala się od nas coraz bardziej. Nagle pojawia się wiele pretekstów, żeby opuścić trening… A wystarczy po prostu odrobina samozaparcia i motywacji! Jesień to naprawdę dobra okazja do pokonywania własnych słabości i realizacji celów. Wieczory stają się coraz dłuższe i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Możesz powiedzieć, że pada, jest zimno i nigdzie nie chce Ci się wychodzić. W takim razie zastanów się, czy będziesz z siebie zadowolona, kiedy chłodne dni miną, a kondycja będzie pod wielkim znakiem zapytania? Zastanów się, jak byś się czuła po powrocie, gdybyś jednak ten trening odbyła? Pełna energii, zadowolona i zmotywowana do dalszego działania! Pogoda za oknem nie byłaby już taka straszna, a rozleniwienie zniknęłoby w mgnieniu oka.

Po prostu ubierz buty…

To już pierwszy krok do tego, żeby wyjść z domu. Ubierasz buty i już nie ma wymówek – wychodzisz na siłownię lub pobiegać. Nie musi to być długi trening. Nawet 15 minut ruchu pomoże nam zebrać siły, doda energii i sprawi, że jesienna rutyna nabierze kolorów. Jeśli zazwyczaj ćwiczysz w domu i nie potrzebujesz zakładania butów, to po prostu ubierz strój do ćwiczeń i do dzieła!

Zamów akcesoria do ćwiczeń

Kto powiedział, że musisz iść na siłownię? Jeśli już naprawdę nikt ani nic nie jest wstanie nakłonić Cię do wyjścia z domu, potrenuj u siebie. Nie musisz kupować superdrogich sprzętów. Wystarczy mata lub ciężarki. A nawet jeśli nie masz ani maty, ani ciężarków, rozłóż na podłodze koc i weź dwie butelki wody, które posłużą Ci za ciężarki. Uruchom wyobraźnię! Z przedmiotów znajdujących się w domowym zaciszu, możesz przygotować niezłą siłownię.

Oglądaj filmiki z ćwiczeniami

Jeśli podczas ćwiczeń szybko zaczynasz się nudzić i chęci na trening mijają, włącz filmiki, które dodadzą Ci motywacji! W internecie pojawia się coraz więcej materiałów, z poradami jak zmotywować się do ćwiczeń, dzięki którym rutyna na pewno Cię nie dopadnie. Kopalnią takich filmików jest oczywiście You Tube. Warto odwiedzić kanał Mel B, Ewy Chodakowskiej, Anny Lewandowskiej czy Qczaja, który oprócz przeprowadzania świetnych treningów znany jest z niesamowitego poczucia humoru.

jak zmotywować się do ćwiczeń

Nagradzaj się

Jak zmotywować się do ćwiczeń? Po treningach nagradzaj się za wysiłek! Może to być masaż, obejrzenie fajnego filmu, czas spędzony z koleżanką, SPA we własnej łazience. Tylko proszę, niech nagrodą nie będą słodkości! 😉

Skorzystaj z pomocy trenera personalnego

Jeśli motywacja Cię opuściła, a jak przychodzisz na siłownię, nie do końca wiesz jakie ćwiczenia wykonywać i z jakich sprzętów korzystać, zwróć się o pomoc! Trener personalny nie tylko zmotywuje Cię do działania, ale także dostosuje trening w taki sposób, żeby spełniał Twoje oczekiwania i przynosił szybkie efekty!