Widoczki

Wystarczy wziąć aparat i wyjść przed dom. Jak Wam się podobają takie widoczki?

*****

                                               
Mam dla Was kolejne smaki herbat:

Herbata czarna
Chińska Róża
Parzymy ją we wrzącej wodzie w temperaturze 98°C W poprzednim poście pytaliście, czy jest to jedna z herbat, które „rozkwitają” w filiżance. Odpowiedź macie na pierwszym zdjęciu. Tak wygląda herbata zaraz po zaparzeniu – róża delikatnie rozwija listki.. Napar ma intensywny, różany zapach. Jest bardzo dobry w smaku. Chińskiej Róży dałam spróbować osobie, która zazwyczaj słodzi herbatę.. W tym wypadku wypiła gorzką. Ma ona taki specyficzny smak, że nie trzeba jej słodzić. Bez cukru smakuje równie dobrze.

Herbata zielona
Genmaicha
Woda musi być długo studzona (ok 3-4 minuty) – temp. 75-80°C.  Pierwszym moim spostrzeżeniem był delikatny, żółtawy kolor i  zapach prażonego ryżu. Jeśli ktoś lubi tego typu smaki, to zachęcam do spróbowania. Napar nie tylko pachniał ryżem – dokładnie tak smakował. Byłam zaskoczona, pierwszy raz spotkałam się z taką herbatą. Myślę, że skusiłabym się na nią ponownie, jest pyszna.:)
Puerh Fitness
     Ma wspaniały smak, na pewno sięgnę po nią ponownie. Ma właściwości lecznicze. Warto dowiedzieć się o Puerh Fitness parę faktów:
     Herbata  Puerch Fitness pochodzi z prowincji Puerh w Chinach. Ma właściwości odchudzające – uznana (zgodnie z zielarską i naukową wiedzą) za najlepsze, naturalne lekarstwo, które usuwa z organizmu toksyny, wolne rodniki i zły cholesterol z naczyń krwionośnych. Zapewnia dobre samopoczucie i długotrwałe zdrowie. Jest stosowana w chińskiej medycynie. 
    Herbata Puerh znana jest także jako herbata czerwona, produkowana w Chinach ponad 1700 lat. Nabiera silnych leczniczych właściwości, dzięki fermentowaniu trwającemu wiele lat.
Puerh wspomaga pracę wątroby, oczyszcza organizm z metali ciężkich. Zawiera teinę, która ma działanie podobne do kofeiny. Witaminy i teina pobudza układ nerwowy, podnosi koncentrację, nastrój oraz odżywia.
     Kiedy jest polecana? Przede wszystkim, gdy występują problemy z nadwagą, w profilaktyce miażdżycy, zakrzepów, profilaktyce nowotworowej, kuracjach oczyszczających z metali ciężkich i toksyn, przy niedoborach pierwiastków i aminokwasów. I co myślicie o tej herbacie? 
http://www.smaksztuki.pl/