Rusza III edycja akcji wzorowa łazienka! Domestos

http://www.wzorowalazienka.pl/

Już 12 września rusza trzecia edycja akcji wzorowa łazienka, przeprowadzanej przez markę Domestos! Od czerwca dyrektorzy mogą zgłaszać swoje szkoły.

 

Na czym polega konkurs?

Dyrektor szkoły musi zarejestrować szkołę na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl i umieścić na niej prace dzieci. Internauci za pośrednictwem tej strony będą głosować, każdy może oddać głos na wybraną galerię prac. W poprzedniej edycji łącznie zostało oddanych aż 5 milionów głosów! Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 6 grudnia.

 

Cel akcji

„Cel jaki ma przed sobą marka Domestos to zapewnienie każdemu człowiekowi dostępu do czystej, bezpiecznej toalety. Badania, które przeprowadziliśmy w 2014 roku potwierdziły nasze przypuszczenia, że w polskich szkołach podstawowych często remont toalety jest odsuwany w czasie, przez co ich stan pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie szokujący był dla nas fakt, że co trzeci uczeń unika korzystania z łazienki w szkole. To nie tylko kwestia komfortu, ale również zdrowia. Stąd pomysł na akcję „ Wzorowa Łazienka”, dzięki której już 6 szkół może cieszyć się nowymi szkolnymi toaletami. Poprzednie edycje akcji spotkały się z ogromnym zainteresowaniem kadry nauczycielskiej, uczniów oraz rodziców, co pokazuje jak istotny problem poruszyliśmy” — komentuje Marcin Woźniak Brand Manager Domestos.

 

Cieszę się, że akcje tego typu są organizowane! Dzięki projektowi wzorowa łazienka, dzieci uczą się dbania o higienę, są uświadamiane, jak bardzo jest to ważne. Najbardziej podoba mi się to, że one same muszą przyłożyć się do pracy, żeby wygrać i mieć piękną i czystą łazienkę w szkole. Myślę, że w ten sposób uczą się także poszanowania przedmiotów publicznych. Kiedy zapracują na to, żeby było czysto i pachnąco w łazience, później bardziej szanują, starają się utrzymać porządek. Cieszą się z wygranej. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia akcja tego typu.