Jak dobrze wyglądać latem – 10 wskazówek

https://www.kosmetykiani.pl/2015/07/jak-dobrze-wygladac-latem-10-wskazowek.html
źródło: http://www.tapeteos.pl/data/media/668/big/lato_summer_1280x800_003.jpg
     Latem trudno o wykonanie perfekcyjnego makijażu, który będzie się długo utrzymywał i nie spłynie z naszej twarzy. Czy macie jakieś pomysły na jego wykonanie podczas upalnych dni? Jak dbacie o swój wygląd latem, żeby czuć się świeżo i promiennie? 
1. Czy podczas upałów zdarza się, że nie możecie dobrać odpowiedniego podkładu a tuż po wykonaniu makijażu Wasza skóra zaczyna się święcić? Poprawienie makijażu co pół godziny, dokładanie kolejnych warstw sypkiego pudru to nie jest zbyt dobry pomysł. Produkt ciemnieje na naszej twarzy i po jakimś czasie widnieje na niej efekt maski. Jednym z rozwiązań, żeby temu zapobiec jest stosowanie kremów BB zamiast podkładów.
2. Jeśli jednak decydujemy się na użycie podkładu warto co jakiś czas przemywać twarz i nakładać nową (niewielką!) ilość podkładu. Dodatkowo można używać bibułek matujących (ja używałam z firmy Marion, byłam zadowolona z efektu). 
3.Latem, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków mineralnych, które pozwalają oddychać skórze i nie zatykają porów. Lekkie i sypkie produkty wyglądają na twarzy naturalnie, nie tworzą efektu maski. 
4. Zastosowanie pod makijaż bazy matującej zapobiegnie „świeceniu się” twarzy. Podkład będzie lepiej się rozprowadzał i dłużej utrzymywał.
5. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w kosmetyki wodoodporne.
6. Zamiast pomadek można stosować lekkie błyszczyki do ust. 
7. Kiedy już decydujemy się na cienie do powiek, warto zastosować bazę pod cienie, która przedłuży ich trwałość. 
8. Róż do policzków lub bronzer może ładnie podkreślić opaleniznę.
9. Ważne, żeby uważać na makijaż podczas nakładania olejków do opalania, które mogą rozpuścić nawet kosmetyki wodoodporne).
10. Podczas upałów można stosować mgiełki odświeżające do ciała i twarzy, które dodatkowo utrwalą makijaż.
     Najlepiej zrezygnować z makijażu całkowicie, zastosować jedynie krem z filtrem ochronnym, jednak jeśli to konieczne warto użyć lekkich kosmetyków w jak najmniejszej ilości. A jakie są Wasze pomysły na świeży, ładny wygląd latem?