Jak zmniejszyć apetyt i ograniczyć ochotę na słodycze?

Czy czujesz przez cały czas nieodpartą ochotę na coś słodkiego? Czy podjadasz między posiłkami? Ciągle zastanawiasz się jak zmniejszyć apetyt? Suplement chromu do codziennego stosowania może rozwiązać ten problem, a nawet pomóc w utracie wagi.

Przestań się ganić za słaby charakter. Przestań mieć do siebie pretensje. Taka niepohamowana ochota na słodycze i słodzoną żywność może być równie dobrze objawem niedoboru chromu, a jeśli to jest przyczyną, możesz w łatwy sposób skorygować problem, przyjmując drożdże wzbogacone w chrom w postaci suplementu. Ludzie, u których występuje niedobór chromu zwykle mają bardzo silną potrzebę jedzenia słodyczy, więc nie traktuj siebie zbyt ostro. 

Skąd ta ciągła ochota na słodycze? 

Prawdopodobnie wiele osób się zastanawia, dlaczego odczuwają potrzebę jedzenia słodyczy lub jakiejś przekąski między posiłkami. Jednocześnie są niezadowoleni z siebie, ponieważ jest to oczywisty powód, dlaczego nie mogą stracić tych paru kilogramów, przez które ubrania wyglądają na nich źle. Jednak trzeba przestać się obwiniać, ponieważ istnieje prostszy sposób na ten biochemiczny brak równowagi – jeden, który jest odpowiedni w każdym przypadku. 

Organizmowi brakuje energii

Każdy posiłek zawiera pewną ilość cukru i ten cukier jest istotnym źródłem energii dla komórek. Aby uniknąć rozkładu cukru wewnątrz komórek, organizm produkuje insulinę, która w normalnych warunkach pomaga metabolizować cukier wewnątrz komórek. Żeby tak się stało, potrzebny jest chrom, ponieważ chrom i insulina działają razem jako zespół. Chrom „odblokowuje” komórki od wewnątrz, pomagając insulinie w transporcie cukru do komórek z większą prędkością. W warunkach niedoboru chromu ten mechanizm działa nieprawidłowo i komórki nie otrzymują tyle energii, ile potrzebują do normalnego funkcjonowania. 

Jak zmniejszyć apetyt – najłatwiejszy test na świecie

Jeśli występują problemy z wagą i jednocześnie silna potrzeba jedzenia słodyczy, może to być objawem niedoboru chromu. Jeśli ochota na słodycze występuje zwykle popołudniami, a potem następuje uczucie silnego zmęczenia, nawet po zjedzeniu posiłku, prawdopodobnie jest to związane z tym, że cukier jest skupiony we krwi zamiast przedostawać się do komórek, gdzie jest potrzebny. Można wykonać prosty test, przyjmując suplement chromu przez kilka tygodni i obserwując własny organizm.  

Jak zmniejszyć apetyt i ograniczyć ochotę na słodycze?Czuć się lepiej, wyglądać lepiej

Jak zmniejszyć apetyt? Jeśli rzeczywiście wystąpił niedobór chromu, suplement będzie miał na to wpływ. Zniknie przymus jedzenia słodyczy, ponieważ zwiększone spożycie chromu poprawia wrażliwość na własną insulinę, a po rezygnacji ze słodyczy jest większe prawdopodobieństwo utraty wagi. Ustabilizowanie poziomu cukru we krwi (tzn. gdy cukier może być wchłonięty z krwiobiegu i przeniesiony do wnętrza komórek) zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, której ryzyko wzrasta u osób ze zbyt dużą ilością tłuszczu trzewnego, podwyższonym poziomem cukru we krwi, nadciśnieniem, podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi i innymi objawami słabego metabolizmu. 

Czym jest chrom?

Chrom jest minerałem i pierwiastkiem śladowym, co oznacza, że jest obecny w diecie w śladowych (mikroskopowych) ilościach. Jest obecny w produktach żywnościowych jak mięso, pełne ziarno, ryż brązowy, drożdże piwne, ser, warzywa i chleb. W przypadku chromu nie ustalono zalecanej dziennej dawki (RDA). Eksperci uważają, że ludzie potrzebują chromu w dawkach 50-200 mikrogramów składnika odżywczego dziennie, ale nie zostało to wyraźnie określone. 

Chrom organiczny – szczególnie drożdże wzbogacone w chrom, gdzie chrom zostaje wbudowany kulturę drożdży piwnych i przekształcony do formy aktywnej – ma dobrą biodostępność. Wyniki badań sugerują, że drożdże wzbogacone w chrom organiczny mają do 10 razy lepszą biodostępność niż chrom pochodzący ze źródeł syntetycznych, jak pikolinian chromu i chlorek chromu. 

Weź udział  konkursie!

Jeśli chcesz wypróbować suplement diety Bio-chrom zapanować nad podjadaniem pomiędzy posiłkami, zachęcam do udziału w konkursie na profilu facebookowym! KLIK. Wygrywa aż 5 osób! Zwycięzcy otrzymają suplement diety Bio-chrom od firmy Pharma Nord oraz książkę “Jak kontrolować poziom cukru we krwi i wagę”. Interesują się także inne suplementy tej firmy?  Tutaj znajdziesz więcej informacji: Magnez, Selen lub Beta-Karotenkoenzym Q10.