Sposoby na zdrowe, błyszczące paznokcie!

RATUNEK DLA PAZNOKCI
 
Zdjęcie pochodzi z portalu wizaz

1. Dzięki regularnemu moczeniu paznokci w ciepłej oliwie z dodatkiem kilku kropel z cytryny, można rozjaśnić płytkę paznokcia.

2. Witamina A + E w kapsułkach wzmacnia płytkę paznokcia. Wystarczy przedziurawić kapsułkę, a jej zawartość ( w postaci oleistej) wmasować w paznokcie.

3. Maseczka z żółtka, łyżeczki oliwy i kilku kropel soku z cytryny wzmacnia płytkę paznokcia. Wystarczy przygotować mieszaninę w podanych składników i moczyć paznokcie przez 15 minut

4. Żeby wzmocnić paznokcie, warto przez 3-4 tygodnie moczyć paznokcie w żelatynie rozpuszczonej w szklance letniej wody. Po 5 minutach, kiedy już mieszanka napęcznieje, podgrzewamy ją i przez 10 – 15 minut zanurzamy w niej paznokcie.

5. Oczywiście wiele dobrego może zdziałać dobrze dobrana odżywka do paznokci lub bezbarwny lakier, którym zabezpieczamy paznokcie.

6. Łyżka wody utlenionej + łyżka sody. Zanurzyć paznokcie na 5 minut. Efektywnie, paznokcie są wybielone, ale częste stosowanie tej mieszanki może niszczyć paznokcie, więc nie przesadzajmy z częstotliwością wykonywania tego zabiegu.

 

7. Polerka do paznokci sprawi, że nasze paznokcie będą wygładzone i błyszczące.

8. Ważne, żeby nie wycinać skórek! Przez wykonywanie te czynności tworzą się rany, skórki odrastają brzydkie i poszarpane. Wystarczy użyć drewnianego patyczka do odsuwania skórek lub olejków zmiękczających.

9. Metalowe pilniczki, cążki czy nożyczki mogą szkodzić paznokciom, powodować ich rozdwajanie się. Warto wybierać pilniczki szklane lub papierowe.

10. Stosowanie kremów to rąk nie tylko poprawia wygląd dłoni, pozytywnie wpływa także na paznokcie.

11. A teraz coś, co może przeszkadzać w wykonywaniu prac domowych: gumowe rękawiczki! Nie każda kobieta lubi sprzątać, zmywać naczynia z rękawiczkami na dłoniach, jednak jest to dobre rozwiązanie, by utrzymać dłonie i paznokcie w dobrym stanie. Dzięki temu będą one zdrowe i zadbane.

A jak wygląda Twoja pielęgnacja paznokci, stosujesz odżywki? Może masz jakieś sprawdzone sposoby na utrzymanie zdrowych i pięknych paznokci? Podziel się swoimi pomysłami. Jeśli posiadasz zdjęcia swoich paznokci, pochwal się nimi i zdradź sposób na ich pielęgnacje. Zapraszam do wysyłania zdjęć z krótkim opisem na adres e-mail: anna.szuba@outlook.com z linkiem do Twojego bloga. Wszystkie opublikuję w jednym z kolejnych postów.

Materiały do napisania artykułu pochodzą ze stron: kobieta.pl i wizaz.pl.

Sprawdź również: Jak mieć piękne i modne paznokcie latem?