Domowy salon piękności!

Domowy salon piękności
     Jesteś zwolenniczką kosmetyki naturalnej? Na pewno zainteresuje Cię poradnik Domowy salon piękności Anny Kołodziejczak (18,50 zł.)
Domowy salon piękności
     Jest to poradnik nowoczesnej kosmetyki naturalnej, który pomoże nam przygotować domowym sposobem produkty do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów i paznokci. Z poradnika możemy dowiedzieć się czym się różni kosmetyk wytworzony przemysłowo od takiego, który możemy sporządzić w domu. Autorka przygotowała dla nas przejrzysty spis treści, dzięki któremu możemy przygotować produkt odpowiedni dla danego typu cery czy włosów. 
     Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy, mamy podział na: cerę naczynkową, tłustą, skórę bardzo suchą, z pierwszymi oznakami starzenia się, wymagającą poprawy kolorytu, mającą przebarwienia skórne, cerę dojrzała. Autorka poradnika skupiła się również na delikatnej skórze w okół oczu i przygotowała propozycje pielęgnujące i regenerujące okolice oczu, na cienie pod oczami. Domowy salon piękności zawiera porady i kosmetyki do pielęgnacji ust oraz rąk. Co ciekawe autorka zamieściła w książce wskazówki na temat ochrony dłoni przed mrozem, brudem i przebarwieniami, wybielania skóry dłoni oraz pielęgnacji skóry dłoni z atopowym zapaleniem skóry. 

Domowy salon piękności
    Domowy salon piękności odpowiada na pytania, w jaki sposób, domowym sposobem, przygotować balsam do ciała antycellulitowy, z filtrem lub mocno nawilżający. Pewnie Was to zadziwi, ale są również domowe sposoby na koloryzację włosów czy przygotowanie wód po goleniu. 
Domowy salon piękności
     Duży plus za słowniczek kosmetyczny, w którym autorka udziela wyczerpujących informacji na temat witamin, substancji podstawowych i wtórnych, składników ziołowych i roślinnych, wód aromatycznych czy olejków eterycznych. Dla zainteresowanych, ostatni rozdział książki mówi o nowoczesnej kosmetyce naturalnej, która może być wykorzystywana w salonach kosmetycznych.

Domowy salon piękności
     Lubię stosować kosmetyki wykonane domowym sposobem i uważam, że jeśli chodzi o działanie, dorównują lub nawet przebijają produkty przemysłowe. Samodzielnie przygotowuję m.in. szampony KLIK, kule do kąpieli KLIK czy pudry KLIK, Jest do dobre rozwiązanie i wszystkich zachęcam do takiego eksperymentowania. Kiedy sama przygotowujesz dany produkt, wiesz dokładnie, jakie składniki zawiera a do tego masz satysfakcję z samodzielnego przygotowania. Domowy salon piękności na pewno ułatwi Ci zadanie. 

http://www.fitomed.pl/